یادداشت / به قلم سردبیر

دشت حر:هر نماینده مجلس همیشه گزینه های مورد نظر خود برای پست مدیریت ادارات در حوزه استحفاظیه خویش را دارد،این حقیقتی است روشن که نمی شود آنرا انکار کرد.

همه ما میدانیم و برایمان روشن است که اکثر نمایندگان بعد از نشستن بر کرسی مجلس بیشتر به فکر عزل و نصب مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای حوزه استحفاظیه خویش هستند تا کارهای دیگر،ولی لزومی ندارد این عزل و نصب ها به قیمت زدن برچسب ناکارآمد و سهل انگار به مدیران فعلی باشد و این دلیل مناسبی برای برکناری آنها نیست.   

روش بهتر،تودیع و معارفه مناسب می باشد که از مدیریت قبلی تقدیر و تشکر و از مدیریت جدید که اکثرا گزینه مورد نظر نماینده جدید میباشد آروزی موفقیت و از وی بخواهد که در حد توان کارا و در خدمت به مردم کوتاهی نکند.

این است شیوه مناسب برکناری مدیران و جایگزینی گزینه های مورد نظر خویش،نه گذاشتن برچسب نا کارآمد و سهل انگار به مدیران به بهانه برکناری آنها.

خواسته مردم از نماینده،عزل و نصب مدیران و مسئولین ادارت نیست و اگر قرار باشد مسئولی تغییر کند بهتر آن است که براساس مصلحت مردم  باشد نه میل شخصی نماینده و یا سفارش و لابی.

وظیفه اصلی نمایندگان قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن است و اگر کمر همت به برکناری مدیران و مسئولین بسته اند،مناسب تر آن است که گزینه مورد نظرشان بومی همان شهر باشد چرا که با درد و مشکلات مردم دیار خود بیشتر آگاه است.

آنچه ما از کلام مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۵  مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل دریافت کردیم،یعنی تلاش همه‌جانبه و اقدام و عمل مسئولین در جهت بهبود زندگی مردم.

پس امیدواریم که نمایندگان و مسئولین،فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه ی کار خویش قرار دهند،اقدام و عمل لازم را جهت بهبود زندگی مردم  بکار گیرند و به دنبال منافع و اهداف شخصی خود نباشند چرا که در پایان دوره نماینده،مدیر و یا هر مسئولی،آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد.

* گزیده سخنان مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۱۳۹۵ *

(بنابراین آنچه که من به عنوان شعارِ امسال انتخاب میکنم،عبارت است از / اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل/ این،راه و جاده‌ی مستقیم و روشنی است به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم.

البته توقع نداریم که این اقدام و عمل،در ظرف یک‌ سال همه‌ی مشکلات را حل کند،اما مطمئنیم که اگر چنانچه اقدام و عمل به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد،ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد.)

مختار شیری/ سردبیر ‌سایت خبری تحلیلی دشت حُر

تاریخ انتشار مطلب:1395/03/21 - 0:22
نویسنده : ناشناس
تاریخ : 25 خرداد 1395
ساعت : 00:19:09

درود فراوان بر اقای شیری حقگوپربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب