استاندار کرمانشاه:

دشت حر:استاندار کرمانشاه گفت:کرمانشاه یک استان مستعد و مساعد برای هرگونه سرمایه گذاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دشت حر،اسدالله رازانی در دیدار با یک هیئت سرمایه گذاری کره جنوبی که به همراه رییس جمهور این کشور  وارد ایران شده‌اند،اظهار کرد:این استان تا شعاع ۲۰۰کیلومتری خود مرکزیت ۱۰میلیون جمعیت را دارد،همچنین با داشتن نزدیک به ۴۰۰کیلومتر مرز مشترک با عراق و دو  مرز رسمی گمرکی،موقعیت استراتژیک و ویژه ای را برای هرگونه سرمایه گذاری دارد.

رازانی افزود:پنج استان ایران با کشور عراق همسایه هستند و با آن کشور مبادلات تجاری دارند،اما از مجموع شش میلیارد دلاری که در سال گذشته از ایران به عراق صادر شد،بیش از۵۰ درصد آن از گمرکات استان کرمانشاه صورت گرفت و این استان تنها استانی است که هم با بخش کردنشین و هم عرب نشین عراق مرز مشترک و مبادلات تجاری دارد.

وی به موقعیت ویژه پتروشیمی اسلام آبادغرب نیز اشاره کرد و گفت:این پتروشیمی بعنوان یک پروژه مهم و با اهمیت در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد قرار گرفته و به همین دلیل تا ۱۵سال از معافیت های مالیاتی و عوارض گمرکی معاف است و دولت نیز از هر گونه سرمایه گذاری در این بخش حمایت خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد:یکی دیگر از امتیازات استان کرمانشاه فرودگاه بین المللی آن و نیز خط راه آهن است که در آستانه بهره برداری می باشد و می تواند استان کرمانشاه را به بغداد و دریای مدیترانه وصل نماید.همچنین در صورت عملیاتی شدن پروژه آزاد راه شمال غرب به جنوب غرب،جاده اسلام آباد به بندر ماهشهر – جهت دسترسی به خلیج فارس نیز در قالب این طرح توسعه می یابد.

رازانی در پایان گفت:امیدوارم در طرح پتروشیمی اسلام آباد زمینه های همکاری و سرمایه گذاری برای دو طرف فراهم شود تا دو طرف از اجرایی شدن این طرح سودمند شوند.

منبع:ISNA

تاریخ انتشار مطلب:1395/02/16 - 18:05


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب