از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد؛

دشت حر: آخرین نرخ بیکاری استان کرمانشاه در حالی روند کاهشی را نشان می دهد که همچنان ۱۰.۵ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش دشت حر ، طبق اعلام مرکز آمار ایران آخرین نرخ بیکاری استان کرمانشاه مربوط به زمستان سال ۹۶ رقمی معادل ۲۲.۶ درصد است.

بنابر آمار موجود نرخ بیکاری استان کرمانشاه در زمستان ۹۶ نسبت به زمستان سال قبل از آن (سال ۹۵) که ۲۴.۵ درصد بوده است، کاهش حدود ۲ درصدی را نشان می دهد اما همچنان ۱۰.۵ درصد بیشتر از نرخ بیکاری میانگین کشوری است.

طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری میانگین کشور هم اکنون ۱۲.۱ درصد بوده و استان کرمانشاه با ۲۲.۶ به میزان ۱۰.۵ درصد با میانگین کشوری فاصله داشته و بیش از این میزان است.

طبق آمار اعلام شده هم اکنون استان چهارمحال و بختیاری با ۲۳.۷ درصد، بالاترین نرخ بیکاری را در کشور دارد و استان کرمانشاه در رده بعدی قرار دارد.

با توجه به آمار اعلام شده و علی رغم کاهش حدود ۲ درصدی؛ استان کرمانشاه همچنان در صدر استان های بیکار کشور قرار داشته و در تصاحب جایگاه های اول این بیماری مزمن با استان هایی چون چهارمحال و بختیاری، ایلام و لرستان رقابت می کند.

البته بازسازی مناطق زلزله زده در کنار قرار گرفتن در آستانه بهار (فصل ساخت و ساز) می تواند تا حدی در کاهش این نرخ بیکاری موثر بوده باشد.

منبع:mehr
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۶


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب