امام جمعه ثلاث باباجانی:

دشت حر: ماموستا ملا احمد شیخی امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: کوتاهی آل‌سعود در فاجعه منا خیانت بزرگی به اسلام و مسلمانان بود.

به گزارش دشت حر ، ماموستا ملا احمد شیخی اظهار داشت: رژیم آل‌سعود اعلام کرد که بنا به تناسب شرایط زمانی و مکانی از حجاج برای مراسم حج دعوت می‌شود که پس از مشاهده شرایط حج امسال بر همگان محرز شد که این رژیم از مدیریت حج ناتوان است و باید مدیریت حج را به سایر کشورهای اسلامی بسپارد.

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه ادامه روند کنونی مدیریت حج توسط آل‌سعود برای حجاج خطرآفرین است گفت: این رژیم قادر به حفظ امنیت جانی مسلمانان نیست و وقتی که حجاج بیت‌الله الحرام در حرم امن الهی احساس ناامنی کنند به‌طور قطع به زیارت خانه خدا نخواهند رفت و این فریضه الهی برای مدتی کنار گذاشته می‌شود.

شیخی با اشاره به آیات سوره لقمان که خداوند می‌فرماید در حرم امن الهی یعنی مکه مکرمه آهسته راه بروید و صدای خود را بالا نبرید افزود: از این آیات برداشت می‌شود که در این حرم امن الهی باید سلامت و امنیت همه زائران خانه خدا حفظ شود و مسلمانان در این مکان احساس امنیت و آرامش واقعی کنند.

وی متولیان امر حج را در قبال ناامنی و حوادث سال گذشته که مسئولیت حفظ امنیت در این منطقه را برعهده داشتند مسئول دانست و اظهار کرد: کوتاهی آل سعود خیانت بزرگی به اسلام و مسلمانان بود و این خیانت برای جهان اسلام قابل قبول و پذیرش نیست که تا قیامت دست آل‌سعود به خون حجاج آغشته است.

امام جمعه ثلاث باباجانی با اشاره به تجمع هرساله فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف در مناسک حج در جهت افزایش وحدت اسلامی گفت: مکه مکرمه از صدر اسلام به عنوان یک مکان امن شناخته شده است که باید این امنیت حفظ شود و اگر رژیم جنایتکار آل‌سعود نمی‌تواند امنیت این منطقه را حفظ کند باید جهان اسلام برای آن چاره‌اندیشی کند.

شیخی در مورد وظیفه مسئولان در قبال شهدای حادثه منا عنوان کرد: دولت باید با پیگیری جدی حقوقی و سیاسی این موضوع درصدد اخذ مطالبات به حق بازماندگان این حادثه باشد و از نظر قانونی و بین‌المللی مراتب اعتراض خود را به مجامع جهانی اعلام و خواستار برخورد جدی با کارشکنی‌های این رژیم خبیث باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه دشمنان اسلام به دنبال ایجاد ناامنی و تفرقه‌افکنی در جوامع مسلمان هستند گفت: دشمنان اسلام به دنبال بهره‌برداری و سوءاستفاده از ناهنجاری‌های سیاسی،مذهبی،اجتماعی و شکاف قومی به وجود آمده در کشورهای اسلامی هستند و جوامع مسلمان باید مراقب نقشه‌های شوم دشمنان باشند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب