دشت حر: مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای ثلاث باباجانی گفت: برای روکش آسفالت و بهسازی محور تازه آباد به شیخ صله در حوزه استحفاظی این شهرستان ۶۸ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

به گزارش دشت حر؛ حسن سهرابی در این خصوص بیان داشت: عملیات اجرایی بهسازی محور تازه آباد به شیخ صله به طول ۱۰ کیلومتر و در ۲ لایه رگلاژی سه سانتی ‌متری و یک لایه پنج سانتی‌متری انجام خواهد شد.

سهرابی ادامه داد: طول مسیر تازه آباد به شیخ صله ۴۳ کیلومتر است که با توجه به ضرورت اجرای پروژه، بهسازی ۱۰ کیلومتر آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این پروژه مقرر بود در سال گذشته اجرایی شود اما بدلیل عدم شرکت پیمانکار وارد فاز اجرایی نشد و با پیمان سپاری مجدد، عملیات اجرایی پروژه در روزهای اخیر آغاز شد.

مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای ثلاث باباجانی در پایان گفت: محور تازه آباد به شیخ صله از محورهای ترانزیتی استان کرمانشاه است و روزانه شاهد تردد بیش از ۲۰۰ کامیون و تریلر در این محور به سمت بازارچه مرزی شیخ صله هستیم.

بازارچه مرزی شیخ صله در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را آغاز کرد و از بازارچه‌های رسمی کشور است که در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی و در جوار روستایی به همین نام قرار دارد.

شهرستان ثلاث باباجانی ۴۰ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و فعالیت تجاری و بازرگانی در گمرک و بازارچه شیخ صله انجام می‌شود، این بازارچه با توجه به همسایگی کشور عراق به عنوان مرکزی برای مراوده اقتصادی در چند سال گذشته نقش مهمی در اقتصاد شهرستان داشته است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۹:۳۱

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب