دشت حر: مدیرکل استاندارد کرمانشاه، اسامی تعدادی از فرآورده ها و محصولات خوراکی غیر استاندارد که در ۲ هفته اخیر از سطح بازارهای این استان جمع آوری شده اند را اعلام کرد.

به گزارش دشت حر ، محمودرضا نیازی در این خصوص، اظهار کرد: با توجه به گشت مشترک با اتاق اصناف استان، ۲۰ فرآورده غیراستاندارد از قبیل نمک (با نام تجاری شفا)، گلاب (با نام تجاری زهاب، گل افرزو کاشان، علی اکبر، آذرگل، عصاره طلایی و نوبهارود) و فرآورده زیتون (با نام تجاری الش) شناسایی و از سطح بازار جمع آوری شدند.
وی افزود: همچنین سایر فرآورده هایی نظیر قند و شکر (با نام تجاری شبیب، چهار باغ، احتشام و هانی)، پنیر لیقوان گوسفندی (با نام تجاری لبن سهند)، پنیر گردویی ( با نام تجاری مانی ماس)، ماست موسیر (با نام تجاری آنا کنگاور) مربا (با نام تجاری رضوان و اتکا) و مایع سفید کننده (با نام تجاری لیوزا و کارتیمول، اسرین) نیز جمع آوری شدند.
نیازی همچنین از جمع آوری فرآورده های آرد برنج ( با نام تجاری خوزستان و آیندی)، پودر کیک (با نام تجاری دائمی) رب گوجه فرنگی (احمر)، محافظ الکتریکی (با نام تجاری کنترل) و عرق نعناع (با نام تجاری رضوی، آذرگل و میراث) از سطح بازارهای استان خبر داد.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه در ادامه افزود: طبق تبصره ۳ ماده ۵۹ قانون نظام صنفی کشور، عرضه و نگهداری و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون علامت استاندارد ایران ممنوع بوده و با متخلفان از قوانین استاندارد برخورد قانونی خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح هماهنگ استاندارد (طاها) از انجام بیش از ۱۱ هزار بازرسی از سطح بازار استان در ۱۱ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد و گفت: این طرح با هدف کنترل کیفیت کالاهای دارای نشان استاندارد و ناامن کردن بازار برای عرضه کنندگان محصولات و خدمات فاقد کیفیت اجرا می شود.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه در پایان گفت: در قالب طرح طاها و در بازرسی های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن، بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کالای مشمول مقررات استاندارد اجباری که فاقد علامت استاندارد بودند شناسایی و از اصناف مربوطه در خصوص جمع آوری و عودت کالاهای مربوطه تعهدات لازم اخذ شده است.
لازم به ذکر می باشد که در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، بیش از ۸۰ هزار واحد صنفی فعالیت می کنند.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب