با اعلام مرکز آمار ایران:

دشت حر: بر اساس مرکز آمار ایران؛ استان کرمانشاه در رده دوم بیکارترین استان‌های کشور قرار گرفت و همچنان در مرز بحران بیکاری قرار دارد.

به گزارش دشت حر ، رضا رحیمی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس گزارش مرکز آمار ایران؛ نرخ بیکاری استان در تابستان ۱۳۹۶ به ۱۸ درصد رسیده که نسبت به دوره مشابه در سال قبل ۲/۳ درصد کاهش یافته است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه عنوان کرد: نرخ بیکاری استان در تابستان سال ۱۳۹۵؛ ۲۰/۳ درصد بوده است.
وی در ادامه تصریح کرد: این نرخ نسبت به فصل بهار سال ۱۳۹۶ که نرخ بیکاری ۲۰/۲ درصد بوده کاهشی برابر با ۲/۲ درصد داشته است.
بدین ترتیب و با اعلام این خبر، استان کرمانشاه با این نرخ بیکاری که ۶.۳ درصد از میانگین کشوری بیشتر است، در رده دوم بیکارترین استان‌های کشور قرار گرفته است و همچنان در مرز بحران بیکاری قرار دارد.
این در حالی است که نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمانشاه در فصل تابستان ۴۲.۲ درصد اعلام شد که ۱.۲ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

شایان ذکر است درحالیکه متوسط نرخ بیکاری کشور در تابستان ۱۳۹۶ نسبت به بهار همین سال ۰/۹ درصد کاهش داشته (نرخ بیکاری تابستان ۱۱/۷ درصد و در بهار ۱۲/۶ درصد بوده است) نرخ بیکاری استان در همین مقطع ۲/۲ درصد کاهش یافته است.
طبق مرکز آمار ایران، استان‌های چهارمحال و بختیاری با ۱۸.۳ درصد، کرمانشاه با ۱۸ درصد و اصفهان با ۱۴ درصد در صدر استان‌های بیکار کشور قرار دارند.

منبع: iribnews
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۱۸:۰۱


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب