دشت حر: ماموستا ملا احمد شیخی با اشاره به حضور تشیع و تسنن در کنار هم به هنگام زلزله آبان سال گذشته، گفت: در حادثه زلزله؛ شاهد وحدت عملی بین تشیع و تسنن بودیم.

به گزارش دشت حر ، امام جمعه ثلاث باباجانی با اشاره به حادثه زلزله که مصیبت عمرانی و اجتماعی با خود آورد، اما تبعات و پیام های مثبتی داشت، گفت: اگر قبل از زلزله وحدت شیعه و سنی برای ما باورکردنی نبود، در حادثه زلزله وحدت عملی بین اقوام و مذاهب را به چشم خود دیدیم.

ماموستا ملا احمد شیخی در ادامه با اشاره به وحدت بین مسلمین در حادثه دردناک زلزله آبان ۹۶، بیان داشت: شیعه و سنی در دفاع مقدس و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس خصوصا در سال گذشته در کنار هم، توطئه دشمنان وحدت بین مسلمین را نقش بر آب کردند.

ماموستا شیخی با بیان فداکاری و ایثار مبلغین حوزه های علمیه در قالب گروه های جهادی در مناطق زلزله زده، ادامه داد: طلاب حوزه علمیه قم و مشهد با سرکشی به چادرهای مردم زلزله زده با توزیع کمکهای مردمی و دلجویی، آنان را مورد تفقد قرار می دادند.

وی در ادامه وحدت بین اقوام و مذاهب را در ایران اسلامی بزرگترین سرمایه دانست و گفت: روحانیون خدمت رسان به مردم زلزله زده با شنیدن صدای اذان و حضور در مساجد، نماز جمعه و جماعت، جلوه ای از برادری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

ماموستا ملا احمد شیخی با بیان اینکه وحدت مذاهب اسلامی در حادثه زلزله، ثمره اظهار همدردی اقشار مختلف مردم، دولتمردان، طلاب، روحانیون، کسبه، بازاری، تشیع و تسنن بود،خاطرنشان ساخت: همیاری مردم ایران اسلامی در حادثه مخرب زلزله سال گذشته خود دلیلی بر اتحاد مذاهب اسلامی و باعث یاس استکبار جهانی است.

ماموستا شیخی در ادامه با اشاره به کلام راهگشای حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند پشتیبان «ولایت فقیه» یاشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. افزود: اتحاد و وفاداری به نظام اسلامی و پیروی از ولی فقیه مانع نفوذ دشمن و ایجاد خلل در صفوف متحد ما و آسیب رساندن به ایران اسلامی است.

امام جمعه ثلاث باباجانی با ابراز امیدواری از وحدت بوجود آمده در ایام الله ها و مناسبت های مختلف و زلزله که درس عبرتی باشد برای ما و دشمنان ایران اسلامی، گفت: با انسجام و وحدت حول محور ولایت، شیطان بزرگ هیچ غلطی نمی تواند بکند.

منبع:حوزه
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۶:۵۴

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب