در گفت و گو با دشت حر؛

دشت حر : ماموستا ملا احمد شیخی با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران تاکنون بی‌نتیجه بوده است،گفت: کنگره آمریکا باید منتظر واکنش متقابل مجلس ایران باشد.

ماموستا ملا احمد شیخی در گفت‌ و گو با خبرنگار دشت حر با اشاره به بی‌ نتیجه بودن سیاست تحریم های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران،اظهار داشت: دولت آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های متعددی علیه ایران وضع کرده اما هیچ یک از این تحریم ها تأثیرگذاری لازم را نداشته است.

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه بی‌نتیجه بودن تحریم هایی که در یک دهه گذشته از سوی آمریکا بر ایران اعمال شده به تمام دنیا ثابت شده است،خاطرنشان کرد: دولتمردان آمریکا نیز بر بی‌نتیجه بودن این تحریم ها اعتراف دارند و تنها با تمدید این تحریم ها درصدد فشار وارد آوردن بر مسئولان برای تحمیل برخی از خواسته‌ های غیرقانونی خود هستند.

ماموستا شیخی تحت فشار قرار دادن نظام جمهوری اسلامی ایران را از هر نظر از مهمترین اهداف طرح تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران دانست و افزود: اکنون باید منتظر این بود که اوباما این مصوبه را امضا خواهد کرد یا اینکه ترامپ در برابر این مصوبه ضدقانونی کنگره آمریکا چه عکس‌ العملی نشان خواهد داد.

وی عکس‌ العمل‌ مقام معظم رهبری را در برخورد با این مصوبه کنگره آمریکا بسیار مناسب ارزیابی کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند چنانچه این تمدید،اجرایی و عملیاتی شود به طور قطع نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران به طور حتم در مقابل آن واکنش صریح نشان می‌دهد و به طور قطع این به ضرر نظام استکباری آمریکا است.

امام جمعه ثلاث باباجانی در پایان با بیان اینکه تمدید تحریم ها در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا به طور کامل نقض برجام است،گفت: هر گونه عکس‌ العمل نا به‌ جای آمریکا با اقدامات متقابل و به موقع جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد و دولتمردان آمریکایی باید بدانند این گونه رفتارها به ضرر آنها تمام می‌شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۲:۵۰

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب