در مراسم افتتاح مسجد نور؛

دشت حر : ماموستا ملا قادر قادری: ارمغان ظهور گروهگ تروریستی و شوم داعش،ترویج و گسترش اسلام هراسی در جهان و آواره شدن ۱۴ میلیون مسلمان است.

به گزارش دشت حر ، امام جمعه پاوه در مراسم افتتاح مسجد نور شهر پاوه که با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان برگزار شد،با تشریح اوضاع جهان اسلام،بزرگترین مشکل امروز را اختلاف و تفرقه بین مسلمانان و ظهور پدیده شوم داعش عنوان کرد.
ماموستا ملا قادر قادری ارمغان ظهور و بروز این گروهک تروریستی را جنگ و کشتار مسلمانان،تخریب و ویرانی سرمایه های ملی و انسانی کشورهای اسلامی،ترویج و گسترش اسلام هراسی در جهان و در نهایت آواره و بی خانمان شدن بیش از ۱۴ میلیون مسلمان عنوان کرد.
وی با تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر نور و رحمت و افتتاح مسجد نور شهر پاوه و قدردانی از اعضای تلاشگر هیات امنای این مسجد با اشاره به اینکه واژه مسجد ۲۸ بار در قرآن کریم تکرار شده است،به اهمیت و رسالت آن در جامعه پرداخت.
امام جمعه پاوه بیان داشت: در طول تاریخ مساجد علاوه بر اینکه محل عبادت بوده اند،محلی هم برای تصمیم گیریهای مهم،آموزش و تعلیم و تربیت و یک رسانه به تمام معنا برای آگاهی بخشی به جامعه بوده و هستند.
ماموستا قادری با بیان اینکه هم اکنون شهرستان پاوه دارای ۹۶ مسجد است،افزود: برای هر ۶۲۵ نفر یک مسجد در این شهرستان وجود دارد که آمار بسیار خوبی است.
وی تصریح کرد: مساجد با علما تأثیرگذاری دارند لذا باید بیشتر از پیش به علما توجه شود تا مساجد پایدار بمانند.
امام جمعه پاوه در پایان خواستار توجه بیشتر به مدارس علوم دینی و طلاب شد و اظهار داشت: باید علما و روحانیون ما در مساجد جوانان را طوری تعلیم و آموزش دهند که به طرف تندروی و افراطی گری نروند بلکه با اعتدال و میانه روی حرکت کنند.
لازم به ذکر است مسجد نور شهر پاوه با ۵۲۰ متر مربع زیربنا و بیش از هشت میلیارد ریال اعتبار توسط مردم،همکاری اوقاف و امور خیریه و مساعدت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی فرهنگیان این شهر احداث شده است.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۲۳:۴۴


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب