دشت حر: ماموستا ملا قادر قادری در همایش نقش وحدت اسلامی در امنیت پایدار منطقه‌ای که در سنندج برگزار گردید،گفت: در این مقطع و زمان وظیفه ما علما این است که ساکت نباشیم و در حد توان حرکت کنیم، چرا که سکوت ما سبب خسران و ضرر برای جامعه اسلامی است.

به گزارش دشت حر ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه، حاج ماموستا ملا قادر قادری در همایش وحدت اسلامی و امنیت پایدار منطقه‌ای که با حضور وزیر اطلاعات و حدود ۵۰۰ نفر از علما و نخبگان استان‌ های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه در سنندج برگزار گردید، ضمن تشکر از بانیان این همایش اظهار امیدواری کرد خروجی همایش خیر باشد و گفت: امیدوارم خروجی این همایش خیر و بصیرت و وحدت و تفاهم برای همه ما و منشأ خیر برای نظام و سبب رحمت برای مردم استانهای کردستان، کرمانشاه و آذربایجان باشد.

تا زمانیکه در میان مسلمان محبت بود، همه چیز داشتیم

ماموستا قادری وحدت را رمز موفقیت مسلمانان برشمرد و گفت: وحدت خواست و دستور خداوند و امر حضرت خاتم و توصیۀ قرآن کریم و رمز موفقیت مسلمانان از صدر اول تاکنون بوده است.

امام‌ جمعه پاوه سپس به فتنه عصر حاضـر و تفرقـه و تشتت و نبود محبت در میان مسلمانان اشاره کرد و بیان داشت: تا زمانی در میان مسلمانان محبت بود، همه‌ چیز داشتیم اما امروزه محبت به بخل و وحدت به تفرقه و سیاست به نوکری اجنبی تبدیل شد.

وی افزود: متأسفانه در اثر تفرقه ما، دشمنان اسلام از غربی و شرقی و آمریکائی و صهیونیست در کنار خانه‌ های ما خیمه زده‌اند و در حیاط خلوت خانه‌ ها و اراضی ما لانه کرده‌اند.

دشمنان در صدد هستند ایران را نیز به عراق و یمن و سوریه تبدیل کنند

ایشان خاطرنشان ساخت: در این مکان گرد هم آمده‌ ایم که از ایجادکنندگان امنیت تشکر کنیم و به یکدیگر بگوییم نگذاریم دشمنان دین و ایران و انقلاب و تندروهای منحرف، جوانان ما را به بیراهه ببرند و ایران و منطقه کردنشین را به عراق و یمن و سوریه تبدیل کنند.

ده هزار شهید، سند وفاداری اهل سنت کورد به نظام است

ماموستا قادری به وفاداری مردم اهل سنت استان‌های آذربایجان و کردستان و کرمانشاه به نظام و انقلاب اشاره کرد و گفت: مردم شریف اهل سنت این سه استان از بدو نهضت اسلامی ایران برای ایجاد و حفظ وحدت بیش از ۱۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند که پیشاپیش این شهدا بزرگان علما چون شهید ماموستا شاریکندی، شهید ماموستا حیدر فهیم و شهید والا مقام  ماموستا شیخ الاسلام و سایر علمای شهید بوده اند و این خود سند گویایی است که اهل سنت کورد به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار بوده‌اند.

در عصر کنونی سکوت علماء سبب خسران جامعه اسلامی است

امام‌ جمعه پاوه سپس به مشکلات عصر حاضر و وظیفه علما در این خصوص اشاره کرد و اظهار داشت: در این عصری که ما زندگی می‌کنیم در اثر بی‌ تقوایی جمعی و فتوای بعضی از علمای متهتک و بازار گرمی و تهمت و افترا و لعن به سلف صالح و تکفیر اهل قبله و کشتن افراد بی‌گناه، ما شبانه ‌روز در حال حزن و اندوه هستیم و دشمنان ما با تبسم برای ما کف می‌زنند، در این مقطع و زمان وظیفه ما علما این است که ساکت نباشیم و در حد توان حرکت کنیم، چرا که سکوت ما سبب خسران و ضرر برای جامعه اسلامی است.

ایشان در ادامه به مأموریت انبیاء خصوصاً حضرت خاتم اشاره کرد و تصریح نمود: رسالت انبیاء و ماموریت پیامبر ما پاسداری از پنج اصل دین، نفس، عقل، مال و نسل است؛ اما امروزه شاهدیم این پنج اصل در صنعا، عدن، موصل، حلب، انبار و سایر مناطق در امان نیستند و قصد دشمنان این است دیار ما را نیز به این بحران همراه کنند.

اگر بخواهیم به سبک سالهای ۵۷ و ۵۸ با نسل جدید صحبت کنیم، حرف ما را نمی پذیرند

ماموستا قادری در ادامه گفت: در عصر کنونی نسل جدید اکثراً از ما آگاه‌ ترند و در فضاهای مجازی هرلحظه اخبار و اتفاقات جهان پیرامون خود را رصد می‌کنند؛ اگر ما بخواهیم به سبک سال‌های ۵۷ و ۵۸ برای آنان صحبت کنیم، بی‌شک حرف ما را نخواهند پذیرفت و از ما تبعیت نمی‌کنند، بخصوص ما در دهه چهارم انقلاب هستیم و بین ما و نسل جدید انقطاع نسل ایجاد شده که در این زمینه آیه ۱۷ سوره احقاف، علمای ما را ارشاد فرموده است.

باید طریقی مناسب برای وحدت بیشتر امت اسلامی پیشنهاد کنیم

ایشان به دلایل  و اهداف برگزاری همایش وحدت اشاره کرد و گفت: بعداز ظهور پدیده ترامپ در آمریکا و سفر رئیس سیا به ترکیه و هماهنگ شدن سعودیه و ترکیه و رژیم صهیونیستی و جبهه گیری مشترک وزرای خارجه این سه کشور در مونیخ آلمان علیه جمهوری اسلامی و نیز آینده شوم داعش که فکر آن سال‌های سال خواهد ماند، جمع شده‌ ایم تا بتوانیم طریقی مناسب برای وحدت بیشتر امت اسلامی پیشنهاد کنیم.

دشمنان در فضای مجازی روحانی و غیر روحانی، سلفی و صوفی نمی شناسد، با همه عناد دارد

امام‌ جمعه پاوه سپس به هدف دشمنان در فضاهای مجازی و سایت‌ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امروزه سایت‌ های زیادی علیه مردم اهل سنت کُرد فعال هستند و شبانه روز همه ما را از شیوخ و روحانیون و افراد صوفی مسلک و ملی‌ گرا و روحانیون همراه با دولت و اخوانی و سلفی ها را مورد هتاکی قرار می دهند و هر یک از ما به نوعی متهم هستیم، پس حقیقتاً هیچ‌کدام را جدا نکرده‌ اند؛ لذا باید هوشیار باشیم و بدانیم که خطر در کمین است و نباید گول خورد و در دام دشمن افتاد.

ماموستا قادری امنیت را سبب بقای هر جامعه ای دانست و افزود: ما معتقدیم امنیت نعمت است و وجود امنیت یعنی فراهم شدن زمینه عبادت، رفاه و آرامش مادی و معنوی و بدون تردید بقای هر جامعه خصوصاً جامعه اسلامی در سایه امنیت میسور است.

وی تصریح کرد: امروزه ما در ایران و در منطقه کردنشین در سایه لطف خداوند و وجود رهبری حکیم و بصیر و وجود نیروهای مخلص نظامی و امنیتی و انتظامی و قال الله و قال الرسول علماء دارای امنیت فیزیکی پایدار هستیم.

تا بیکاری و گرانی باشد به امنیت اجتماعی مطلوب نخواهیم رسید

امام جمعه پاوه در پایان گفت: نباید فراموش کنیم تا جوانان ما بیکار باشند و تا گرانی کمر مردم ما را خم کند ما امنیت اجتماعی مطلوب نخواهیم داشت، امروزه شاهدیم که دشمنان هم به این مسائل دامن زده‌ اند و با ایجاد فضاهای مجازی برای جوانان ما کلاس درس برپا کرده‌اند و مرتب دارند افکار انحرافی را به آنان القا می‌کنند، لذا باید مسئولین راهکاری اصولی برای مبارزه با این معضلات بیابند و آنگاه منتظر امنیت مطلوب باشیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۰

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب