هفته وحدت ؛

دشت حر : ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه ، وحدت را رمز همه پیروزی ها و موفقیت های ما از اول انقلاب تا به امروز برشمرد.

به گزارش دشت حر ، امام جمعه پاوه با اشاره به قدمت حدودا ۸۰۰ ساله برگزاری جشن های میلاد خجسته پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه و آله وسلم) در مناطق کردنشین،گفت: هم در قبل و هم در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شیوه های خاص،این میلاد عزیز و پر خیر و برکت را جشن گرفته و خواهیم گرفت.

ماموستا ملا قادر قادری به شروع بحث ایجاد هفته وحدت،فاصله بین ۱۲ تا ۱۷ ماه ربیع الاول،در سال ۱۳۶۰ اشاره کرد و افزود : این مناسبت حقیقتا تا امروز موثر بوده و در ادامه هم موثر خواهد بود.

امام جمعه پاوه بیان داشت: هنگامی که بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس حضور داشتند،در نامه ای خطاب به علماء و مردم اهل سنت ایران،به ویژه کردستان فرمودند؛ما نمی توانیم بر طاغوت غلبه کنیم مگر با وحدت بین پیروان مذاهب و اقوام مختلف ایران.

ماموستا قادری تصریح کرد: با همین ندای وحدت مردم جلو آمدند تا انقلاب اسلامی پیروز شد،با همین وحدت و تفاهم در جنگ پیروز شدیم و با همین وحدت و تفاهم بین فرق و مذاهب اسلامی در ایران توانسته ایم از اول انقلاب اسلامی تا به امروز با عزت زندگی کنیم.

وی سپس با یادآوری وضعیت اسفناک همسایگان اطراف ایران،خاطرنشان کرد: با وجود همه اختلافات،جنگ و کشتار و تخریب مساجد،حسینیه ها،خانقاه ها و تکیه ها،الحمدلله به خاطر لطف خدای تبارک و تعالی،وجود رهبری حکیم و فرزانه در ایران چه در دوران بنیانگذار فقید انقلاب و چه هم اکنون در زمان رهبر معظم انقلاب،با رفتار عاقلانه عقلای قوم،از علماء اهل سنت و تشیع و نیز مردم بصیر ایران،هیچگاه شاهد بروز چنین جنگ های خانمانسوز و ویرانگر نبوده ایم.

ملا قادر قادری تاکید کرد:با سعی در آگاه کردن همیشگی مردم،نگذاریم فتنه داعش و امثال جنایتکارش،به مانند آنچه در عراق،سوریه،یمن،افغانستان و پاکستان بروز کرده،به خانه هایمان وارد شود.

امام جمعه پاوه در پایان هدف از برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اسلام(ص) را همین حفظ اتحاد دانست و اظهار داشت: مردم و مسئولان؛هوشیار،آگاه و نسبت به سرنوشت خود و اطرافیان مسئول باشند،چرا که همه ما مسلمانیم،ایرانی هستیم و باید نسبت به دین،دستورات پیامبر و نسبت به حفظ مملکت پای بند باشیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۲۳:۴۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب