خالو حسین درگذشت ؛

دشت حر : صبح امروز خالو حسین کوهکن معروف به فرهاد ثانی در سن ۸۶ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

به گزارش دشت حر ، وی متولد۶ مهر ۱۳۰۹ در روستای دروله سفلی،با نام اصلی حسین عثمانی،ایرانیِ کردتبار از طایفه امامی است که در سال ۱۳۴۳ هنگام شکار یک پایش گلوله خورد و بعدا نیز قطع شد و با همان یک پا در مدت ۱۹ سال با یک کلنگ،غار سنگی در روستای توریستی میگوره از توابع شهر بانه‌وره را ساخت،به همین خاطر نیز به او لقب فرهاد ثانی داده‌اند.

02

حسین کوه کن یا خالو حسین پهلوان گمنام و بی ادعایی است که با وجود معلولیت،بر سختی و مصائب روزگار و طبیعت غبله کرده و بنای استوار و تاریخی که نمونه  آن کم نظیر است را ساخت.

با ورود خالو حسین به میگوره گویا سرنوشت فصل جدیدی را برای وی رقم زده است و می خواهد به پاس سختی های که کشیده و خواهد کشید نامش را در ذهن جهانیان جاودانه کند.

خالو حسین در سال ۵۷ با جسمی معلول،با کلنگ و بیل شروع به تراشیدن دل صخره می کند تا در بی کسی و برای خود کاشانه ای مهیا کند.

03

وی ۱۹ سال از عمر خود را برای ساخت خانه اش صرف می کند و هیچ گاه در طول این ۱۹ سال ناامید نمی شود و کار را رها نمی کند و جالب آنکه تمام این مدت این کار را با یک کلنگ و بیل انجام داده است. کلنگی که خود او آن را بسیار دوست می داشت و اعتقادتش بر آن بود که جنس کلنگش از الماس است.

در طول این ۱۹ سال خالو حسین از دل صخره ای سفت و محکم برای خود خانه ای مجهز شامل چندین اتاق،حمام،راهرو و … می سازد.

مشکلات و سختی های پیش آمده خالو حسین را از یاد خدا و معاد نبرده و وی در خانه ی خود و در دل صخره  برای خود قبری می سازد تا که بعد از مرگش در بی کسی خود در آنجا آرام بگیرد.

04

پس از اتمام کار خالو حسین تصمیم می گیرد خانه اش را دو طبقه کند اما به گفته خویش کلنگش را می دزدند و ۱۰ سال بعد آن را باز می یابد اما دیگر رمق و توانایی ادامه کار از خالو حسین پا به سن نهاده گرفته شده بود.

خالو حسین کوهکن سال گذشته در شهربانه وره دچار شکستگی لگن می شود که پس از دوران سخت بیماری سرانجام در سن ۸۶ سالگی بر اثر کهولت سن صبح امروز ۵ مرداد ۱۳۹۵ دار فانی را وداع گفت.

پایگاه خبری تحلیلی دشت حر ، درگذشت خالو حسین کوهکن مشهور به فرهاد ثانی را به خانواده،دوستداران و تمامی داغداران این بزرگمرد تسلیت عرض می نماید.

05

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۱۳:۲۳

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب