دشت حر: سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل از آغاز فعالیت بازارچه مرزی شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی با عراق از روز پنج شنبه خبر داد.

به گزارش دشت حر ، مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در این خصوص اظهار کرد: بدنبال رایزنی های پیگیر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اربیل با مقامات عالی منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی عراق با از سرگیری فعالیت مجدد بازارچه مرزی شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی از روز پنج شنبه موافقت شد.
وی افزود: مبادلات ۲۷۰ میلیون دلاری ده ماهه سال ۹۶ این بازارچه نشان داد قابلیت و ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری بالایی در این مرز برای توسعه حجم مبادلات مرزی وجود دارد لذا افزایش رو به رشد تجارت در این بازارچه که نقش موثر در توسعه اقتصادی منطقه و زندگی مرزنشینان دارد مطالبه به حقی است.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در ادامه ضمن قدردانی ویژه از حمایت نیچروان بارزانی نخست وزیر ، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از تلاش های کارشناسانه استانداران سلیمانیه، حلبچه و ریاست اداره گرمیان و فرمانده مرزبانی منطقه سلیمانیه اظهار امیدواری کرد نواقص کنونی بازارچه که متاثر از انسداد آن است در ضمن فعالیت در سریعترین زمان ممکن رفع شود.
بازارچه مرزی شیخ صله ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه یکی از پنج دروازه غیر رسمی عراق در منطقه کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران است که مسئولین این منطقه در تلاش برای رسمی کردن آن هستند.
به گفته کارشناسان اقتصادی بازارچه مرزی مذکور تاثیر بسزایی در توسعه روابط اقتصادی کشور با عراق دارد.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب