استاندار کرمانشاه :

دشت حر: استاندار کرمانشاه: مدیران برای تمام ساعات شبانه روز در برخورد با حوادث غیر مترقبه باید پاسخگو باشند و فکر نکنند که تنها برای وقت اداری مدیر و مسئول هستند.

به گزارش دشت حر ، اسداله رازانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور اعضا برگزار شد،اظهار داشت: باید موضوع حوادث غیر مترقبه را به لحاظ شرایط اقلیمی جدی بگیریم و دستگاه ها همواره خود را در این زمینه مسئول و پاسخگو بدانند.

وی تصریح کرد: حوادث در همه کشورها حتی در کشورهایی که حادثه خیز نباشند و همچنین در کشورهای توسعه یافته که از زیر ساخت های مناسب برخوردار می باشند اتقاق می افتد و کشور ایران نیز به لحاظ شرایط اقلیمی یک کشور حادثه خیز است و دستگاه ها برای مقابله با این موضوع باید آمادگی های لازم را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: سیل،خشکسالی و آتش سوزی از جمله حوادث غیر مترقبه ای هستند که به لحاظ شرایط اقلیمی و همچنین عدم شکل گیری زیر ساخت های لازم وقوع این حوادث اجتناب ناپذیر و بیشتر است لذا این شرایط ایجاب می کند که موضوع حوادث و آمادگی برای مقابله با این حوادث جدی گرفته شود.

دکتر رازانی خاطرنشان ساخت: اکثر دستگاه ها در مقابله با حوادث فعال هستند اما متاسفانه دیده می شود که بعضی از دستگاه ها با این موضوع خود را به بیخالی می زنند و موضوع را جدی نمی گیرند بطوریکه ارتباطی که در ساعاتی از شب برای رفع مشکل با بعضی از مسئولین گرفته می شود پاسخی نمی دهند و فکر می کنند که تنها برای وقت اداری مسئول هستند و ما به هیچ عنوان این نوع مدیریت را قبول نمی کنیم.

وی با اشاره به وقوع باد و طوفان در شهرستان جوانرود طی سه روز گذشته و قطع آب این شهرستان اظهار داشت: به محض اطلاع از این موضوع بلافاصله از تمامی مسئولین ذیربط خواستم که سریعاً نسبت به رفع مشکل اقدام کنند و نهایت اهتمام خود را در این راستا بکار گیرند اما متاسفانه برخی گزارش ها حاکی از این بود که بعضی از مسئولین تا صبح پاسخگو نبوده اند و انگار که مسئول نیستند،این گونه افراد بدانند که اگر نمی خواهند شرایط مدیریت را بپذیرند اصلاً نباید مدیر شوند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تصریح کرد: حتماً به این موضوع رسیدگی خواهم کرد و تنها به تذکر دادن بسنده نخواهم کرد زیرا شرایط اقتضاء می کند که با هر گونه سهل انگاری و کوتاهی در ارائه خدمت در زمان وقوع حادثه ، ساده برخورد نکنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگر فردی پذیرفته که مدیر باشد وظیفه دارد در طول شبانه روز در صورت وقوع هر حادثه ای به ارائه خدمات بپردازد و در این زمینه باید پاسخگو باشد.

مقام ارشد استان ادامه داد: برای هر گونه حادثه غیر مترقبه ای متناسب با شرایط حادثه،مسئولین ذیربط باید تلاش کنند و در این راستا تمام امکانات و تجهیزات خود را برای مقابله با نوع حادثه بکار گیرند زیرا هیچ کوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست.

استاندار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: به لحاظ اینکه موضوع حوادث به حیات مردم ارتباط دارد بنابراین مقابله با حوادث همان گونه مهم است که دیگر کارها مهم است و همچنان که شورای برنامه ریزی و توسعه استان مهم است این جلسه هم مهم است.

منبع:استانداری کرمانشاه
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۹/۰۶ - ۲۱:۲۴

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب