دشت حر: جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، در این جلسه  فرماندار ثلاث باباجانی به بیان وضعیت اشتغال شهرستان و فرابخشی بودن این مهم پرداخت و گفت: پیگیری مسائل مربوط به اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان از اولویت بالایی برخوردار است، چرا که یکی از دغدغه های دولت  تدبیر و امید رفع بیکاری و کمک به اشتغال جوانان و افراد جویای کار است.

علی اکبر اکبری  در ادامه به نظارت دقیق در وام های اشتغال زایی تاکید کرد.

اکبری اشاره ای هم به طرح ملی کارورزی داشت و بیان کرد: طرح کارورزی و حمایت از افراد و نهادهای کارورز باید در دستور کار باشد تا این طرح ملی و اهداف آن هر چه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

وی به برخی معضلات اشتغال شهرستان مانند ظرفیتهای مسکوت مانده و هدر رفت سرمایه و فرصت اشاره کرد و گفت: باید بررسی گردد افراد حقیقی و حقوقی که ظرفیتی در اختیار آنها قرار گرفته و نمی توانند از این ظرفیتها استفاده کنند شناسایی شوند و احیا گردند و با تزریق تسهیلات از حالت رکود و ضرر خارج شوند.

اکبری به موضوع مهم تولید در روستاها هم اشاره کرد و افزود: با عنایت به موضوع مهم گردشگری در شهرستان؛ روستاها و تولیدات روستایی می تواند قدمی موثر در شهرستان محسوب گردد.

در ادامه این جلسه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نیز به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه اشتغالزایی پرداخت.

صوفی بیان کرد: در موضوع طرح کارورزی هم  ۱۲۰نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک لیسانس و فوق لیسانس، متقاضی این طرح در شهرستان ثلاث باباجانی هستند.

لازم به ذکر است در این جلسه ۱۰پرونده دریافت تسهیلات اشتغال زایی مورد تایید و نیز طرح فرش ماشینی توسط بخش خصوصی با سهم آورده ۴ میلیارد تومان مورد بررسی و ارزشیابی قرار گرفت.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۶


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب