با آغاز هفته دفاع مقدس؛

دشت حر: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، رژه باشکوه نیروهای مسلح منطقه اورامانات با حضور پرشور مردم و مسئولان در جوانرود برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، در نخستین روز از هفته دفاع مقدس؛ نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجی منطقه اورامانات با برگزاری مراسم رژه یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
در این مراسم که در بلوار بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود برگزار شد، گردان ها و گروهان های نمونه نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه اورامانات شرکت داشتند و توان و اقتدار نظامی خود را به نمایش گذاشتند.


حضور پرشور مردم شهید پرور شهرستان جوانرود ساعت ها پیش از برگزاری رژه از جلوه های خاص و شورآفرین این مراسم بود.
رژه موتورسوران و یگان خودرویی سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و جانبازان از دیگر جلوه های غرورآفرین این رژه بود.


فرماندار جوانرود در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام محرم با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس، گفت: زمانی که دشمنان این جنگ را به ما تحمیل کردند، زمان تثبیت انقلاب بود و هنوز نیروهای مسلح آمادگی و امکانات لازم را برای نبرد نداشتند و همین باعث شد که استکبار جهانی با تحریک دیکتانور جنایتکار عراق و حمایت کامل از او این جنگ نابرابر را آغاز کنند.


آرش لهونی افزود: اما رهبری حضرت امام (ره) و رشادت های رزمندگان و نیروهای مسلح (سپاه پاسداران، بسیج و ارتش و نیروی انتظامی) و ایثار و شجاعت مردم، افتخارات هشت سال دفاع مقدس را آفرید و پیروزی انقلاب اسلامی در این جنگ نابرابر موجب عزت ملت ایران و نا امیدی استکبار در ایجاد سلطه در منطقه شد.


لهونی اظهار داشت: اکنون که ۳۷ سال از شروع دفاع مقدس می گذرد همچنان استواری، عظمت و ایستادگی ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح را با همه وجود احساس می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: توان بالای نظامی و دفاعی کشور و اقتدار نیروهای مسلح ما نه تنها باعث صلح و ثبات در کشور بلکه موجب صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.


فرماندار جوانرود یادآورشد: امروز امنیت در کشور از مولفه های مهم رضایتمندی مردم است و امیدواریم با تداوم هوشیاری و همراهی مردم همچنان شاهد استمرار این امنیت در کشور باشیم.


فرمانده تیپ انصارالرسول (ص) جوانرود نیز با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس به ملت ایران و همه مسلمانان دنیا عزت و عظمت عطا کرد، گفت: مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی چهره واقعی نظام سلطه را بر همگان آشکار و استکبار جهانی را رسوا کرد.


سردار ناصر باباخانی افزود: ۳۷ سال از تجاوز رژیم تا دندان مسلح بعث با پشتوانه استکبار به مرزهای کشور ما می گذرد، اما هنوز یاد و خاطره ایثار و فداکاری مردم غیور ایران اسلامی که با دستان خالی و کمترین تجهیزات لازم این تجاوز را ناکام گذاشتند و مرزهای خود را در برابر متجاوزین با اقتدار حفظ کردند، همیشه زنده و ماندنی است.


سردار باباخانی با بیان اینکه امروز استکبار جهانی، اسلام هراسی و اسلام ستیزی را به طور جدی در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: به برکت وجود مقام معظم رهبری و دفاع مقدس، نیروهای مسلح ما با صلابت و استواری از اسلام و انقلاب اسلامی ایران دفاع می کنند.


فرمانده تیپ انصارالرسول (ص) جوانرود در پایان گفت: امروز دشمنان بدانند که نیروهای مسلح ما با اقتدار و آمادگی لازم برای رویارویی با هرگونه توطئه آنها آماده هستند.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۴

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب