سرپرست شبکه دامپزشکی ثلاث باباجانی:

دشت حر: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی از برگزاری ۹ کلاس آموزشی مقابله با تب کریمه‌ کنگو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دشت حر ، دکتر یاسر علیزاده از برگزاری ۹ کلاس آموزشی مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: ۱۳۳ نفر در این کلاس‌ها شرکت کردند.

دکتر علیزاده تصریح کرد: این افراد با راهکارهای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو آشنا شدند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی افزود: کارکنان جهاد کشاورزی، پرسنل کشتارگاه و ذابحین، رابطین بهداشت ادارات، اماکن تحت پوشش اصناف همچون متصدیان رستوران ها و کبابی ها، کارکنان محیط زیست و روستائیان؛ شرکت کنندگان در این کلاس ها را تشکیل می دادند.

علیزاده اشاره ای به ویژگی‌های کریمه کنگو داشت و گفت: ویروس عامل بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه -کنگو توسط انگلهای خارجی و یا تماس انسان با لاشه و ترشحات دام آلوده، بیماری را منتقل می کند و با توجه به شروع فصل گرما و تکثیر و تزاید کنه ها احتمال شیوع بیماری نیز افزایش می یابد.

وی ادامه داد: بیماری تب کریمه کنگو در حیوانات اهلی هیچ گونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری در انسان در طی ذبح حیوان آلوده و یا یک دوره کوتاه پس از ذبح حیوان آلوده به دنبال تماس با لاشه یا پوست دام وجود دارد.

علیزاده تصریح کرد: شهروندان حتما گوشت و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و از خرید کشتار غیرمجاز جدا خودداری نمایند.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی در پایان شماره تماس چهار رقمی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ را پل ارتباطی کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با مردم اعلام کرد که شهروندان می توانند از این طریق گزارشات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۲۳:۴۵

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب