مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان:

دشت حر: مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان کرمانشاه از بهره برداری از یادمان شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی تا پایان شهریور امسال خبر داد.

به گزارش دشت حر ، سرهنگ مراد علی محمدی در آیین رونمایی از ۵ جلد کتاب دفاع مقدس که در یادمان مرصاد برگزار شد، به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: در راستای برنامه های فرهنگی، ۳ مرکز فرهنگی در استان پیش بینی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه افزود: مرکز فرهنگی گیلانغرب با بیش از ۵هزار مترمربع مساحت و برخورداری از پیشرفته ترین سامانه، یکی از مراکز فرهنگی بزرگ کشور محسوب می شود که در هفته دفاع مقدس طی سال گذشته افتتاح شد.

وی یادمان مرصاد را دومین مرکز فرهنگی عنوان کرد و افزود: در مصوبه سفر رهبر به استان کرمانشاه طرح گسترش یادمان مرصاد مورد تایید قرار گرفت که در سال ۹۳ این طرح آغاز شد و حدود ۹۰ درصد آن محقق شده است.

سرهنگ محمدی ادامه داد: در حال حاضر بحث احداث خاکریز مقاومت در محل مرصاد را داریم که امیدواریم در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس کرمانشاه، سومین مرکز فرهنگی است که در زمین ۱۵ هکتاری قرار است احداث شود و به زودی کار عملیاتی آن آغاز می شود.

محمدی با بیان اینکه یادمان مرصاد در ایام اربعین ۳۵ هزار نفر زائر و بازدید کننده دارد خاطر نشان کرد: طی سال گذشته تا کنون بیش از ۷۰۰ هزار نفر از این یادمان بازدید کرده اند.

وی اذعان داشت: از سال ۹۲ تا کنون یادمان های بسیاری احداث شده است از جمله یادمان شهید شیرودی، شهدای عملیات بازی دراز، مطلع الفجر، پادگان ابوذر، یادمان شهرستانهای دالاهو، هرسین و پاوه که که بودجه آنها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و بودجه بنیاد حفظ آثار و اعتبارات استانی بوده است.

به گفته این مسئول آخرین یادمانی که در حال حاضر در دست اقدام است یادمان شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی است که تا پایان شهریور امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: تدوین و تالیف بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب که بخش اعظمی از آنها منتشر شده است از دیگر فعالیت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه در پایان بیان داشت: مهم ترین عامل موفقیت در بنیاد حفظ آثار، حمایت فرمانده معظم کل قوا و تعامل و همکاری سازمانهای کشوری و لشکری بوده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۲۰:۲۱

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب