فرمانده انتظامی استان:

دشت حر: فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک میلیون و ۱۵۰ هزار عدد ماده محترقه در شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: میزان کشفیات طی امسال نسبت به قبل ۶۷۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش دشت حر ، سردار منوچهر امان اللهی در این خصوص اظهار داشت: مأموران پاسگاه انتظامی خانه شور شهرستان ثلاث باباجانی با اقدامات اطلاعاتی موفق شدند یک محموله بزرگ مواد محترقه را شناسایی کنند.

امان اللهی تصریح کرد: عوامل انتظامی با گسترش دامنه تحقیقات، محور تردد خودروی حامل مواد آتش زا را شناسایی و مجوز قضائی جهت توقیف آن را کسب کردند.

وی افزود: پلیس پس از چند ساعت کنترل نامحسوس، با مشاهده خودروی وانت نیسان با استفاده از علائم بازدارنده و هشدار دهنده نسبت به توقف آن اقدام  کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بیان داشت: در بازرسی از خودرو یک میلیون و ۱۵۰ هزار عدد مواد محترقه کشف شد که طبق اظهارات متهم، از مرزهای غربی کشور جهت توزیع در استان کرمانشاه بارگیری شده بود.

سردار منوچهر امان اللهی ادامه داد: متهم پیش از این سابقه کیفری نداشته و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

امان اللهی تاکید و خاطرنشان کرد: پلیس با شادی مردم در شب چهارشنبه سوری مخالف نیست اما طبق ضوابط قانونی با هنجارشکنان برخورد قاطع خواهیم کرد و برگزاری این آیین سنتی به صورت محله محور مورد تأکید پلیس است.

وی کشفیات مواد محترقه در سال ۹۵ را نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای رشد  ۶۵۷ درصدی دانست و بر آموزش ویژه از سوی نهادهای تربیتی چون مدرسه برای کاهش آسیب های ناشی از آتش بازی پایان سال تاکید کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان گفت: اگر والدین عواقب استفاده از مواد محترقه را به فرزندان خود گوشزد کنند، حوادث ناشی از برگزاری این مراسمات به حداقل خواهد رسید.

منبع:پلیس
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۸


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب