دشت حر: معاون آموزش و پژوهش نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری تمام خدماتی که به طلبه ‌های اهل تشیع ارائه می‌شود باید طلبه ‌های اهل تسنن نیز از آن بهره ‌مند شوند.

به گزارش دشت حر ، امیر حشمتی با اشاره به ۹۰ طلبه مدیر و مدرس در استان، گفت: نزدیک به ۲۵۰ طلبه اهل سنت مشغول تحصیل فقه امام شافعی در ۲۰ مدرسه علوم دینی در استان کرمانشاه هستند.

حشمتی اظهار داشت: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری تمام خدماتی که به طلبه ‌های اهل تشیع ارائه می‌شود باید طلبه‌ های اهل تسنن نیز از آن بهره ‌مند شوند.

وی تصریح کرد: خدماتی که به طلبه‌ های اهل سنت در مدارس علوم دینی ارائه می‌شود؛ شامل آموزش و پژوهش، برگزاری کارگاه ‌های پژوهشی، علمی، خدمات درمانی و بیمه، اردویی، تفریحی و…. است.

امیر حشمتی با بیان اینکه این خدمات نیز به مدیران و مدرسان نیز ارائه می‌شود، بیان داشت: طلبه ‌های اهل سنت می‌توانند در قالب طرح سرباز طلبه در مدارس علوم دینی اهل سنت به فعالیت بپردازند.

حشمتی تصریح کرد: ۹۰ نفر طلبه نیز به عنوان مدیر و مدرس در مدارس علوم دینی مشغول تدریس در منطقه بوده و بیشتر افراد مشغول به تحصیل از منطقه اورامانات هستند.

معاون آموزش و پژوهش نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در پایان به تحصیل خواهران اهل سنت در ۲ مدرسه علوم دینی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سال گذشته با گرفتن مجوز از تهران، ۲ مدرسه علوم دینی با عنوان محمد رسول ‌الله (ص) و وحدت در شهرستان ‌های سرپل‌ ذهاب و ثلاث‌ باباجانی تاسیس شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۸


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب