مراسم تجلیل در جوانرود

آوای دشت حُر : ۳۸ نفر از عاملان و فعالان زکات شهرستان جوانرود در مراسمی با حضور مسئولان این شهرستان تجلیل شدند.

02

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دشت حُر،عزیزمراد ویسی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جوانرود در این مراسم گفت: این افراد سال زراعی گذشته پنج میلیارد ریال زکات در سطح این شهرستان جمع آوری کردند.

ویسی افزود:از میزان زکات جمع آوری شده چهار میلیارد ریال زکات فقر و یک میلیارد ریال نیز زکات پروژه های عام المنفعه است.

وی اظهار داشت: جوانرود از لحاظ پرداخت زکات و حوزه مشارکت های مردمی جزء شهرستانهای برتر استان کرمانشاه است.
امام جمعه جوانرود نیز با تشریح جایگاه زکات گفت:در راستای جمع آوری زکات به کمیته امداد اقدامات موثری انجام گرفته است که این نگاه باید به عنوان یک فرهنگ همگانی و فراگیر به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
ماموستا ملا احمد فخری با بیان اینکه پرداخت زکات باید بدون هیچ شرط و چشمداشتی صورت بگیرد افزود: وقتی که زکات وارد بیت المال می شود هیچ گونه شرط و چشمداشتی در آن وجود ندارد بنابراین کمیته امداد امام خمینی (ره) محل مناسبی برای جمع آوری زکات است.
معاون فرماندار جوانرود هم با اشاره به اینکه این شهر از شهرستان های برتر در زمینه جمع آوری زکات است گفت: مردم متدین این شهرستان علاوه بر زکاتی که به کمیته امداد امام خمینی(ره) داده اند دو برابر این میزان نیز در جاهای دیگر بین فقرا و نیازمندان پرداخت کرده اند.

کمال شهسواری با بیان اینکه زکات جزء صدقه جاریه است گفت: کمک به محرومان یک حرکت معنوی است که موجب رضای خدا و خرسندی فقرا می شود.

منبع:فرمانداری جوانرود

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۱۸:۵۴


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب