استاندار کرمانشاه:

دشت حر: استاندار کرمانشاه بیکاری را یکی از مشکلات اصلی استان دانست و با اعلام نرخ ۱۷٫۶درصدی آن گفت: کرمانشاه از نظر بیکاری رتبه دوم کشور را دارد و از این رو همه تلاش مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه رفع بیکاری و ایجاد اشتغال است.

به گزارش دشت حر ، اسدالله رازانی در سمینار فرمانداران و بخشداران استان کرمانشاه با حضور قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه بر اساس مساله محوری و مشکل محوری در استان مدیریت می کنیم افزود: مسائل و مشکلات استان کرمانشاه را شناسایی و اولویت بندی کردیم و با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری اولویت خود را معطوف به حل این مشکل و ایجاد اشتغال کرده ایم.
وی با بیان اینکه بین شهرستان های استان کرمانشاه از نظر نرخ بیکاری تفاوت وجود دارد گفت: در برخی از شهرستان ها مانند جوانرود فاصله خیلی زیاد است و از این رو تمام تلاش مجموعه مدیریتی استان ایجاد اشتغال در قالب طرح های کوچک و جذب سرمایه گذاری های کلان و متوسط است.
استاندار کرمانشاه همچنین در ادامه به تدوین سند کوتاه مدت توسعه شهرستان های استان نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱۴شهرستان استان سند هفت شهرستان تدوین شده و مابقی نیز در دست تهیه و تدوین است.

ost1

رازانی معیار فعالیت در شهرستان ها را این سند دانست و افزود: فرمانداران و بخشداران باید براساس این سند توسعه فعالیت کنند.
وی بر نظارت و پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان ها توسط فرمانداران و بخشداران نیز تاکید کرد و خطاب به آنان گفت: باید پیگیر رفع مشکلات مردم و نظارت بر عملکرد ادارات در شهرستان ها باشید.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو ریاست جمهوری در سال آینده اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه برگزاری انتخابات جزو کشورهای پیشرفته و ممتاز دنیا است.
رازانی با بیان اینکه در همسایگی ما کشورهایی هستند که طایفه ای و موروثی اداره می شوند و اگر هم انتخاباتی در برخی از کشورها برگزار می شود مشکوک و جای بحث دارد افزود: در ایران اسلامی مردم از طریق انتخابات در جابجایی قدرت نقش مستقیمی دارند.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی برخلاف برخی از کشورها صورت واقعی دارد و نتیجه آن بر اساس انتخاب مردم است و هرآنچه که مردم بخواهند همان از صندوق بیرون می آید.
رازانی در پایان گفت: برگزاری انتخابات متعدد در کشور و انتخاب مسئولان بر اساس رای مستقیم مردم،نشان از مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی و وجود مردم سالاری دینی در این کشور دارد.

لازم به ذکر است استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ، ۱۴شهرستان ، ۳۱شهر ، ۳۱ بخش ، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۷۹۳روستای دارای سکنه دارد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۳

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب