دشت حر: آموزش و پرورش شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی در رابطه با «تصویر کلاس درس در فضای باز» در یکی از روستاهای این شهرستان، جوابیه ای را منتشر کرد.

به گزارش دشت حر ، روز گذشته تصویری دردناک از تحمل گرمای سوزان دانش ‌آموزان زلزله ‌زده روستای تازه ‌آباد امین در شهرستان ثلاث باباجانی در قبال فراگیری علم و دانش در فضای مجازی منتشر شد که دل هر بیننده ای را به درد آورد.

در این راستا آموزش و پرورش شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی در رابطه با «تصویر کلاس درس در فضای باز» توضیحاتی ارائه داد:

 

تصویری که با عنوان «تشکیل کلاس درس در فضای باز و بدون کلاس» در یکی از روستاهای شهرستان زلزله‌ زده شهرستان ثلاث باباجانی در فضای مجازی انتشار یافته مربوط به دبستان شهید علی آثاری روستای تازه‌ آباد امین است که سال گذشته در زلزله ۷.۳ ریشتری تخریب شده است.

بعد از تخریب مدرسه، دانش‌ آموزان در ۲ کانکس برای ادامه تحصیل استقرا پیدا کردند و در حال حاضر قرار است به همت خیری، در آن روستا دبستان چند کلاسه ساخته شود و با توجه به اینکه کانکس‌ها در زمین مدرسه احداث شده بود نیاز به جابجایی کانکس‌ها بود تا کار ساخت و ساز مدرسه شروع  شود، یکی از کانکس‌ها را چند روز پیش جابجا کردند و کانکس دوم هم قرار بود روز گذشته جابجا شود که بنا به دلیل اینکه کف کانکس بتنی با ضخامت زیاد داشت امکان جابجایی آن توسط جرثقیل میسر نبود و نیاز بود که بتن با استفاده از پیکور و سایر وسایل مربوطه شکسته شود تا امکان جابجایی کانکس فراهم شود.

آموزش و پرورش شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی در ادامه این توضیحات، اضافه کرده است: اگر بحث احداث مدرسه جدید نبود قطعا دانش‌ آموزان در همان ۲ کانکس مثل روز اول مدرسه درس می‌خواندند و حال بنا به دلایلی ( از جمله بتنی بودن کف کانکس و نیاز به شکستن آن ) یکی دو روز به تاخیر افتاده، مشکل خاصی نیست و در اسرع وقت کانکس مربوطه جابجا خواهد شد.

دلیل اینکه دانش‌ آموزان هم در بیرون بوده اند؛ این است که چون بتن کف کانکس، برای جابجایی به محل جدید شکسته شده امکان استقرار میز و نیمکت‌ها استثنائا امروز در کانکس وجود نداشت و در اسرع وقت و فردا کانکس جابجا و کلاس هم روند طبیعی خود را باز خواهد یافت.

این ارگان از کاربران فضای مجازی خواست، که بیاییم از این زاویه به قضیه بنگریم که معلم مدرسه فوق، کلاس درس را در هیچ شرایطی تعطیل نکرده و احساس مسؤلیت به آن فرزندان، ترغیب کننده تشکیل کلاس فوق در آن شرایط بوده است و این لازمه تقدیر و تشکر از آن معلم است و نه فضاسازی رسانه‌ ای بدون اطلاع از دلیل اصلی موضوع.

تصاویر زیر نیز گویای همه چیز است.

 

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ۲۳:۳۵

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب