دشت حر: معلم سامان با اشاره به بیماری این کودک، گفت: برای جلب کمک‌های مردمی مجبور شدیم بیماری او را رسانه‌ ای کنیم، البته از وقتی که متوجه شده بسیار ناراحت است، اما راه دیگری نداشتیم.

به گزارش دشت حر ، از روستای “دزآور” تا نقطه صفر مرزی راه بسیار کوتاه است، روستایی در انتهایی ترین قسمت استان کرمانشاه و از توابع بخش نوسود شهرستان پاوه. “سامان” چشم امید مردم این روستا بود، کودکی با نبوغ و هوش بسیار بالا که همه فکر می‌کردند با این هوش سرشار وقتی بزرگ شود برای خودش کسی می‌شود و هم خانواده‌ اش و هم مردم روستا را از این وضعیت نابسامان خارج می‌کند.

اما از دو سال قبل تومور مغزی به جان نبوغ و استعدادهای سامان افتاد و حتی برای مدتی بینایی‌ اش را گرفت.

عمل و رادیوتراپی هنوز جواب نداده و اگرچه وضعیت سامان بهتر است، اما دکترها می‌گویند بعد از سه چهار بار عملی که انجام شده باز هم تومور عود کرده و جان سامان را تهدید می‌کند.

سامان فرزند طلاق است، پدر و مادرش از هم جدا شده‌ اند و حالا او و برادر پنج ساله‌ اش در خانه‌ ای اجاره‌ ای و نم‌ دار همراه مادرشان زندگی می‌کنند، خانه‌ ای که به دلیل وضعیت نامناسبی که دارد شرایط جسمی سامان را بدتر می‎‌کند.

یارانه ماهانه و مستمری ۳۰ هزار تومانی کمیته امداد کفاف هزینه دوا و درمان یک بیمار سرطانی را نمی‌دهد. با ادامه این روند، سامان ۱۴ ساله با همه نبوغ و استعدادهایش از دست خواهد رفت و حالا چشم او و حتی همه اهالی روستا  به دست خیرین است.

حبیب‌ الله ابراهیمی معلم سامان، اکنون رابط مردم با او است و در خصوص آخرین وضعیت سامان رستمی و تومور مغزی او، اظهار داشت: از حدود دو سال قبل سامان دچار تومور مغزی شد، سه یا چهار بار توسط پزشکان کرمانشاه عمل شد و برای مدتی در سنندج رادیوتراپی انجام داد.

وی با بیان اینکه بینایی سامان برای مدتی از دست رفته بود، گفت: با این اقدامات درمانی وضعیت او بهتر شد، اما دوباره بیماری عود کرده  و خطر سلامتی سامان را تهدید می‌کند.

ابراهیمی از وضعیت مالی نامناسب خانواده سامان یاد کرد و افزود: پدر و مادر او از هم جدا شده اند و سامان با برادر پنج ساله‌ اش اکنون همراه مادرشان زندگی می‌کنند.

معلم سامان ادامه داد: خانه آنها کوچک و اجاره‌ ای آن هم با شرایط نامناسب است و تنها درآمد این خانواده نیز یارانه و مستمری ماهیانه کمیته امداد است که جوابگوی هزینه‌ های یک بیمار سرطانی نیست.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از وخیم شدن وضعیت او مقداری کمک از سوی خیرین جمع شده است، خاطرنشان کرد: قصد داریم سامان را برای درمان به تهران ببریم، اما این میزان کمک جمع شده کافی نیست و به کمک بیشتر خیرین نیاز داریم تا جان این کودک را نجات دهیم.

ابراهیمی، مشکل دیگر این خانواده را منزل مسکونی آنها دانست که شرایط بسیار نامناسبی دارد و از خیرین درخواست کرد برای کمک به تهیه خانه ای مناسب برای خانواده رستمی همیاری کنند.

معلم سامان از نبوغ این دانش آموز یاد کرد و گفت: او بسیار باهوش و حتی نابغه بود و اکنون به دلیل بیماری، بسیاری از توانایی‌ هایش را از دست داده است.

حبیب الله ابراهیمی افزود: سامان اکنون ۱۴ سال دارد و در کلاس هشتم درس می‌خواند.

وی با اشاره به اینکه سامان تا چندی پیش از بیماری خود خبر نداشت، گفت: برای جلب کمک‌های مردمی مجبور شدیم بیماری او را رسانه‌ای کنیم، البته از وقتی که متوجه شده بسیار ناراحت است، اما راه دیگری نداشتیم.

ابراهیمی ادامه داد: خانواده این پسر هم اطلاع دقیقی راجع به بیماری او ندارند، اما مادرش اصرار دارد هرچه زودتر برای رسیدگی به بیماری سامان و جلوگیری از پیشروی بیماری، او را به تهران ببریم.

معلم سامان در پایان از خیرین خواست به هر میزان که توانایی دارند به این خانواده کمک کنند تا این کودک نابغه از دست نرود.

منبع:isna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۱


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب