آوای دشت حُر : شهرستان ثلاث باباجانی با طبیعتی بکر و پوشیده از درختان جنگلی، در غرب و شمال غرب استان کرمانشاه منطقه‌ای جذاب و دیدنی است که همواره پذیرای گردشگران بی‌شماری ، بویژه در تعطیلات نوروز است. این شهرستان با برخورداری از منابع غنی‌آب، پوشش گیاهی متنوع، چمنزارهای سرسبز دارای سرابهای زیبا و دیدنی […]

photo_2016-03-23_23-49-16

آوای دشت حُر : شهرستان ثلاث باباجانی با طبیعتی بکر و پوشیده از درختان جنگلی، در غرب و شمال غرب استان کرمانشاه منطقه‌ای جذاب و دیدنی است که همواره پذیرای گردشگران بی‌شماری ، بویژه در تعطیلات نوروز است.

این شهرستان با برخورداری از منابع غنی‌آب، پوشش گیاهی متنوع، چمنزارهای سرسبز دارای سرابهای زیبا و دیدنی است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

22222222222222

از جمله مهمترین این سرابها می‌توان به سراب مامیشان اشاره کرد که در دهستان مرزی سه قلعه و در فاصله سه کیلومتری مرز واقع شده و در جوار آن قبرستانی قدیمی وجود دارد.

سراب کانی سفر نیز در دامنه ارتفاعات سرسبز دالاهو و دارای آب و هوای سرد و گوارایی است.

06

سراب هوله خانه شور از دیگر سرابهای این شهرستان است که مناظر زیبای طبیعی، آب و هوای دلپذیر خصوصا در موسم بهار فضای این سراب را دلنشین کرده است.

05

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی ثلاث باباجانی بخصوص برای گردشگران آب شفا بخش ریزه است، چشمه شفابخشی که در درمان بیماریهای کلیوی بسیار مفید است و روزانه بویژه در ایام نوروز پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف است.

2

سراب هلول در نزدیکی روستای هلول ،سراب شیان در روستای میرآباد؛ باغ صید خان؛ آبشار شیخ صله و مرقد شیخ رسول هاشمی خانه شوری از دیگر آثار تاریخی؛مذهبی و گردشگری شهرستان ثلاث باباجانی است.

04

جاذبه‌های فرهنگی شهرستان ثلاث هم برای گردشگران دیدنی و جذاب است.

از جمله جاذبه‌های تاریخی این شهرستان هم می‌توان به شهر تاریخی درنه که بقایای شهر تاریخی است که به زمان پیش از اسلام بر می‌گردد و قلعه تاریخی میرآباد در روستای میرآباد که اکنون به صورت تپه‌ای بزرگ در آمده است اشاره کرد.

00

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۱/۰۳ - ۱۴:۵۰

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب