سرپرست شرکت غله استان کرمانشاه:

دشت حر:سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: دو شهرستان محروم ثلاث باباجانی و جوانرود با وجود ظرفیت تولید بالای گندم،فاقد سیلوی ذخیره‌سازی گندم هستند.

به گزارش دشت حر به نقل از تسنیم،حمید بساطی با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه ساخت یک واحد سیلوی ذخیره‌سازی گندم در شهرستان جوانرود اظهار داشت: این واحد سیلوی ذخیره‌سازی گندم،ظرفیت نگهداری ۱۲ هزار تن گندم را در خود دارد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه این پروژه،زمینه‌های اشتغال‌زایی را برای پنج نفر به طور مستقیم و ۱۳ نفر را به صورت فصلی فراهم خواهد کرد،گفت: این واحد ذخیره‌سازی گندم در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع ساخته می‌شود.

بساطی با اشاره به ظرفیت تولید میانگین ۱۰ هزار تن گندم در سال در شهرستان جوانرود و ظرفیت تولید ۱۸ هزار تن گندم در شهرستان ثلاث باباجانی عنوان کرد: متأسفانه این دو شهرستان محروم با وجود ظرفیت تولید بالای گندم،فاقد سیلوی ذخیره‌سازی گندم هستند.

si2

وی با بیان اینکه این کشاورزان باید جهت تحویل گندم تولیدی خود به شهرستانهای روانسر،کرمانشاه و سرپل‌ذهاب مراجعه کنند،افزود: البته این موضوع  باعث تحمیل هزینه‌های اضافه حمل و نقل بر کشاورزان شده است.

سرپرست شرکت غله با اشاره به اینکه مجوز ساخت این سیلو در سال ۹۱ صادر شده است،بیان کرد: امید داریم این پروژه که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال ساخت است،زمینه‌های تشویق سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در امور کلان و با ارزش را فراهم کند.

وی میزان سرمایه این پروژه را بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دانست و اظهار کرد: رفع مشکلات بیکاری در شهرستان‌های مرزی و کاهش مهاجرت افراد روستایی به مراکز استان‌ها از جمله اهداف مهم ما برای راه‌‍ اندازی این پروژه در دست اقدام است.

بساطی با بیان اینکه در شرایط کنونی شهرستان جوانرود با ۱۲۰ هکتار زمین آبی و هفت هزار و ۵۵۰ هکتار زمین دیم قابلیت تولید سالانه ۱۲ هزار و ۶۰۰ تن گندم با کیفیت را دارد،گفت: باید کشاورزان این منطقه را تشویق کرد که با افزایش عملکرد خود،گندم تولیدی با کیفیت خود را در شهرستان محل زندگی خود ذخیره‌سازی کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۶/۰۷ - ۱۳:۳۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب