دشت حر: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست اکبری فرماندار شهرستان و با حضور اعضا برگزار گردید.

به گزارش دشت حر ، فرماندار ثلاث باباجانی در ابتدای جلسه به گزارشی از اقدامات دولت در حوزه های مختلف پرداخت و با اشاره به ظرفیت جوانان منطقه؛ به فراهم کردن عرصه های مختلف حضور جوانان و بهره مندی از استعداد و قابلیت آنان  تاکید کرد.

علی اکبر اکبری تصریح کرد: باید جوانان را در چگونگی داشتن رفتار عقلائی و گفتمان منطقی  در قالب کارگاههای آموزشی کمک کرده و آن را ارتقاء بخشیم؛ در این باره ویژگی ها، قابلیت ها، رفتارهای پرخطر و آسیب های احتمالی پیرامون آنها را شناخته و برای بیان مهارتهای سبک زندگی، فعالانه تلاش و پیگیری نمائیم.

اکبری افزود: برای رسیدن به اهداف مورد نظر و رسالت اجتماعی و سیاسی در امور جوانان باید همت  جمعی صورت پذیرد تا بتوان معضلات اجتماعی را به حداقل رساند.

وی موضوعات مهمی از قبیل اشتغال، اوقات فراغت، ازدواج آسان، نشاط عمومی و ارائه آموزش های مفید را از مواردی برشمرد که همه دستگاهها در قبال آنها وظیفه داشته و باید پاسخگو باشند.

ایشان راه اندازی تشکل های غیر دولتی و تعاونی ها با محوریت و عضویت جوانان را از دیگر راهکارها برای حضور موثر و فعال جوانان در عرصه های مختلف دانست.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه سخنان خود به بحث ورزش پرداخت و گفت: از تمامی امکانات  برای برنامه ریزی و استفاده حداکثری بعلاوه رفع نواقص و کاستی های موجود، پیگیری هایی انجام شده و برای رفع مشکل زمین چمن و استخر تلاش می کنیم.

در این جلسه برای توجه و اهتمام بیشتر به جوانان نیز پیشنهاداتی ارائه و در صورتجلسه لحاظ گردید.

وضعیت سالن های ورزشی، تاثیر ورزش در پیشگیری از معضلات اجتماعی جوانان، تشکیل مراکز مشاوره و کلینک در سطح شهرستان جهت ازدواج جوانان، بررسی مسئله ی بالا رفتن سن ازدواج در جوانان نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه میرکی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ثلاث باباجانی هم به بیان گزارش اقدامات انجام شده در امور جوانان پرداخت.

لازم به ذکر است در این جلسه از جوانان برتر شهرستان در حوزه های مختلف تجلیل شد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۱۷:۱۲

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب