به گزارش دشت حر ؛

دشت حر: جلسه ستاد کتاب شهرستان ثلاث باباجانی به ریاست اکبری سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، در این جلسه اکبری سرپرست فرمانداری شهرستان ثلاث باباجانی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس،گفت: حفظ و نشر آثار دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است.

اکبری در ادامه به نقش  کتاب و کتابخوانی و لزوم توجه به آن در جامعه  پرداخت و بیان کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی از ضروریاتی است که بی تردید جامعه ای که در آن فضای مطالعه،پژوهش و تحقیق به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به شکل مطلوب  فراهم باشد کمتر از فرهنگ و القائات بیگانه تاثیر می پذیرد تا جامعه ای که از فرهنگ مطالعه و تحقیق دور است.

سرپرست فرمانداری ثلاث باباجانی خاطر نشان کرد: فناوری های جدید به صورت جدی به کمک روش های سنتی آمده و البته تاثیرات خود را بر میزان اطلاعات و آگاهی افراد جوامع گذاشته است.

k2

علی اکبر اکبری افزود: یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب،کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه،خصوصا در میان جوانان است.

سرپرست فرمانداری ثلاث باباجانی بیان داشت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌ یافتگی هر جامعه،سرانه مطالعه،میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است که باید مورد توجه مسئولین باشد.

ماموستا شیخی امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این جلسه گفت: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث به آیندگان میباشد و به انسان کمک می کند تا میراث فرهنگی و ارزش های دینی و تاریخی خود را بشناسد و به آن ارج نهد.

k3

ماموستا شیخی در ادامه تصریح کرد: با توجه به تغییر استراتژی،برای تاثیر گذاری بیشتر در ایجاد فرهنگ کتابخوانی در جامعه در صدد ایجاد کتابخانه در مساجد باشیم.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در پایان گفت: ما میتوانیم با ایجاد کیوسک های مطالعه،جامعه را به سوی فرهنگ کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۷/۰۲ - ۱:۱۷


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب