امام جمعه روانسر:

دشت حر: امام جمعه روانسر گفت: مسلمانان نباید در انتظار اقدامات سازمان‌های مدعی حمایت از حقوق بشر باشند بلکه با استفاده از امکاناتی که دارند مسلمانان مظلوم میانمار را با جان و مال خود کمک کنند.

به گزارش دشت حر ، ماموستا ملا عبدالله غفوری با اشاره به فجایع انسانی رخ داده در میانمار اظهار داشت: مسلمانان نباید در انتظار اقدامات سازمان‌های مدعی حمایت از حقوق بشر باشند بلکه با استفاده از امکاناتی که دارند مسلمانان مظلوم میانمار را با جان و مال خود کمک کنند و در برابر ظلم جنایتکاران بودایی قیام کنند.

امام‌ جمعه روانسر با اشاره به سکوت مرگبار جوامع بشری در قبال کشتار مسلمانان میانمار گفت: امروز جهان شاهد قتل‌عام مسلمانان، زنان و کودکان در دو منطقه مسلمان‌نشین یمن و میانمار است، از یک طرف عربستان سعودی مردم یمن را به خاک و خون و از طرف دیگر فاجعه میانمار که به واقع یک نسل‌کشی در مقابل چشم جهانیان است و با آواره‌کردن مردم مسلمان از سرزمین‌های خود، خانه‌ هایشان آتش زده می‌شود.

ماموستا غفوری افزود: این اتفاقات ضد‌بشری در حالی اتفاق می‌افتد که شورای امنیت سازمان ملل متحد، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر نهاد‌ها و سازمان‌های مردم‌ نهاد مدعی حقوق بشر و مبارزه با تبعیض و مدعی مبارزه با آپارتاید و تبعیضات قومیتی، مذهبی، جنسی و … همه سکوت کرده و هیچ گزارشی در رسانه ‌ها از این اتفاقات وحشتناکی که رخ می‌دهد، دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کشتار مسلمانان در میانمار نباید بی‌ پاسخ بماند بیان کرد: حمله نظامیان میانمار به مسلمانان در این کشور جنایت علیه تمام بشریت است و نباید از سوی مسلمانان سایر کشورها بی ‌پاسخ بماند و باید همه آزادی‌خواهان جهان در برابر آنها قیام کنند.

امام جمعه روانسر در پایان با اشاره به اینکه مسلمانان باید در برابر این جنایتها اتحاد و وحدت خود را حفظ کنند و همبستگی کامل داشته باشند، گفت: دین اسلام باید دین عدالت، وحدت و اتحاد باشد اما متأسفانه برخی از کشورها فقط نام اسلام را یدک می‌کشند ولی شاهد عمل اسلامی از آنها نیستیم و وظیفه ما مسلمانان این است در برابر این جنایتها به پا خیزیم.

منبع: tasnim
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۲۲:۴۰


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب