امام جمعه ثلاث باباجانی:

دشت حر: ماموستا ملا احمد شیخی، امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: یکی از اصولی ترین راه ها برای رسیدن به وحدت در جهان اسلام در برابر دشمن، داشتن بصیرت در بین مسلمین است.

به گزارش دشت حر، امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی، در این خصوص، اظهار داشت: یکی از اصولی ترین راه ها برای رسیدن به وحدت در جهان اسلام در برابر دشمن، داشتن بصیرت در بین مسلمین است.

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره بصیرت می فرمایند که بصیرت شناخت چندین مورد مهم و اصلی است.

این عالم اهل سنت در ادامه سخنان خود افزود: اولین عامل بصیرت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، شناخت «زمان» است.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی بیان داشت: کسی که می خواهد به عنوان یک مسلمان در گسترش و بسط دین موفق باشد، باید به خوبی زمان را بشناسد و بتواند با مقتضات آن پیش برود زیرا این امر باعث می شود که در امر تبلیغ روند سریعتری داشته باشیم.

ماموستا ملا احمد شیخی شناخت «نیازهای جهان اسلام» را از دیگر نشانه ها و عوامل بصیرت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: باید نیازسنجی مورد نیاز درباره جهان اسلام به خوبی از سوی مسلمین احساس و نسبت به رفع آن نیازها اقدام شود، زمانی که بی نیازی در جهان اسلام انجام پذیرد، آنگاه بهتر می توانیم در حوزه های عقیدتی و فرهنگی مانور دهیم.

ماموستا شیخی اضافه کرد: شناخت «اولویت ها» از دیگر عوامل بصیرت برای یک مسلمان است، مسلمان باید بعد از شناخت نیازها نسبت به اولویت بندی ها و اهمیت داشتن آنها منفعل عمل نکند، بلکه باید اولویت های حال جهان اسلام را نسبت به دنیای پیرامون خود به خوبی بسنجد.

وی شناخت «دشمن» را یکی از مهمترین عوامل بصیرت مؤمن از دیدگاه رهبر معظم انقلاب دانست و بیان کرد: تا زمانی که ما دوست و دشمن واقعی خود را نشناسیم به بصیرتی که مد نظر قرآن و رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) است، هرگز دست نخواهیم یافت.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: بنابراین در کنار این عوامل بصیرت، برای مؤمن باید امکانات و وسایل مقابله با دشمنان را نیز در اختیار داشته باشیم و این مهم در کلام رهبری درباره شناخت بصیرت به کرات تکرار و تذکر داده شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۰:۵۱


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب