به گزارش دشت حر ؛

دشت حر : رئیس اداره حفاظت محیط زیست ثلاث باباجانی اعلام کرد: یگان حفاظت این شهرستان در عملیات گشت و کنترل موفق به دستگیری شکارچی سنجاب ایرانی شدند.

به گزارش دشت حر ، شیخ ویسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی در این خصوص گفت: شکارچی متخلف به همراه دو قلاده تازی در حال شکار سنجاب بود که پس از مشاهده مأمورین یگان حفاظت، اقدام به فرار نمود.

وی افزود: خوشبختانه مأمورین پس از تعقیب شکارچی او را دستگیر و ادوات شکار و صید را ضبط نمودند و شکارچی جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی گردید.

شیخ ویسی بیان داشت: یک بطانه سنجاب زنده گیری شده با مکان یابی مناسب توسط مأمورین یگان حفاظت شهرستان به محلی امن منتقل و در آنجا رها سازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ثلاث باباجانی تصریح کرد: سنجاب ایرانی حیوان بسیار فعال و چابکی است و لانه اش را در سوراخ درختان ایجاد کرده و سطح آنرا به وسیله علف های نرم مفروش می سازد و برای فصل زمستان دانه های بلوط را در سوراخ های زیر زمین، زیر ریشه ها یا سوراخ های درختان مخفی می کند.

شیخ ویسی با بیان اینکه میوه بلوط غذای اصلی این پستاندار است، خاطر نشان کرد: در فصل زمستان که دیگر بلوطی روی درختان نمانده، سنجاب به جستجوی بلوط هایی که پنهان کرده است می رود اما این جانوران همه بلوط هایی را که پنهان کرده مصرف و یا پیدا نمی کنند.

وی اضافه کرد: دانه هایی که در زیر خاک مانده اند، جوانه می زنند و درختان جدیدی بوجود می آید که این امر می تواند در احیای جنگل های زاگرس نقش بسزایی داشته باشد و به همین خاطر سنجاب را باغبان زاگرس می نامند.

شیخ ویسی در پایان از عموم مردم طبیعت دوست شهرستان ثلاث باباجانی درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را با تلفن گویای ۱۵۴۰ و یا شماره تماس ۰۸۳۴۶۷۲۴۹۵۵  در میان بگذارند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۲:۲۸

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب