فرمانده انتظامی شهرستان روانسر:

دشت حر: قاچاقچیان عتیقه که در تونل ۴۰ متری در روانسر گرفتار شده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش دشت حر ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان روانسر در رابطه با دستگیری عاملان حفاری غیرمجاز در این شهرستان، گفت: دو نفر از قاچاقچیان اشیای عتیقه در تونلی به عمق ۴۰ متر گرفتار شده بودند که با اقدام به موقع عوامل انتظامی و امدادی، زنده بیرون کشیده شدند.

سرهنگ عزیز الهیاری افزود: به دنبال دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن دو قاچاقچی اشیاء عتیقه در یکی از غارهای اطراف شهرستان روانسر، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه، عوامل انتظامی و امدادی پس از چندین ساعت کوهپیمایی، به غار موردنظر رسیدند و افراد گرفتار شده را از داخل تونلی به عمق حدوداً ۴۰ متر، زنده بیرون کشیدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انتقال مصدومان به مراکز درمانی، چهار متهم دیگر را که در این زمینه دستگیر شده بودند، به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ الهیاری با بیان اینکه یک نوجوان ۱۷ ساله در میان دستگیر شدگان است، ادامه داد: این افراد به قصد یافتن اشیای عتیقه در غار مورد نظر، تونلی به عمق ۴۰ متر حفر و یک نفر را جهت نگهبانی و گزارش اوضاع در نزدیکی جاده فرعی مستقر می کنند، که پس از بیهوش شدن دو نفر از قاچاقچیان به علت کمبود اکسیژن در تونل، با آن فرد تماس گرفته و درخواست کمک می کنند که وی نیز با پلیس و عوامل امدادی تماس می گیرد.

فرمانده انتظامی شهرستان روانسر در پایان گفت: در راستای اجرای دستور مقام قضائی، رسیدگی به پرونده کماکان تحت رسیدگی مأموران پلیس آگاهی قرار دارد.

لازم به ذکر است، اردیبهشت ماه سال جاری، مشابه این اقدام در شهرستان سرپل ذهاب به وقوع پیوست و با مرگ قاچاقچیان در تونل حفر شده، سرقت اشیای عتیقه ناکام ماند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۰


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب