دیدار ملا قادر قادری با لاریجانی؛

دشت حر: ماموستا ملا قادر قادری در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، مطالبات مردم اورامانات را حق طبیعی آنان دانست و گفت: در منطقه ما نه کارخانه ای وجود دارد و نه با توجه به شرایط جغرافیایی امکان روی آوردن به کارهای کشاورزی و صنعتی دیگری فراهم است؛ لذا مسئله مرز شوشمی و اجازه تردد مسافر از این مرز، یکی از اصلی ترین خواسته های مردم دیار ماست.

به گزارش دشت حر ، به نقل  پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر امام‌ جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری که به منظور بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب، در تهران حضور دارد، با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در محل مجلس شورای اسلامی و در فضایی صمیمانه انجام شد، ماموستا ملا قادر قادری ضمن تقدیر و تشکر از ریاست محترم مجلس، گزارشی از وضعیت منطقه، تندروی، انتخابات پیش رو، معیشت مردم و روحانیون اهل سنت و سفر مثبت وزیر محترم کشور به پاوه ارائه کرد و ضمن اشاره به برخی از مشکلات منطقه، بیان داشت: مردم شریف اورامانات و بخصوص پاوه، مردمی نجیب و مرزدارانی دلسوز و وفادار به نظام بوده و هستند و اگر مطالبات و خواسته هایی دارند، حق طبیعی آنهاست.

ماموستا قادری تصریح کرد: در منطقه ما نه کارخانه ای وجود دارد و نه با توجه به شرایط جغرافیایی امکان روی آوردن به کارهای کشاورزی و صنعتی دیگری فراهم است؛ لذا مسئله مرز شوشمی و اجازه تردد مسافر از این مرز، یکی از اصلی ترین خواسته های مردم دیار ماست.

امام جمعه پاوه با اشاره به پیگیری های مکرر برای مسئله مرز شوشمی افزود: این خواسته به حق در سفر وزیر محترم کشور به پاوه مجدداً مطرح گردید و امروز نیز از محضر جنابعالی همین درخواست را داریم که با توجه به جایگاه خاص حضرتعالی، دستورات لازم را برای رفع این مشکل و تسریع در انجام روند آن صادر فرمائید؛ مطمئناً به سرانجام رساندن این مهم در این مقطع، هم به نفع مردم است و هم به نفع نظام و هم موجبات حضور پرشور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت را فراهم می آورد.

در ادامه این دیدار دکتر لاریجانی، ضمن بیان نکاتی در خصوص مطالب مطرح شده، بلافاصله دستور پیگیری سریع موضوع مرز شوشمی را صادر و ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر این خواسته مهم مردم شریف پاوه و اورامانات، جامه عمل بپوشاند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۲/۱۹ - ۰:۱۴


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب