رئیس پلیس راه استان کرمانشاه:

دشت حر: رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از فوت ۲ نفر در اثر سانحه رانندگی ناشی از سبقت و سرعت غیرمجاز در محور شهرستان پاوه خبر داد.

به گزارش دشت حر ، سرهنگ فضل الله شیری در خصوص این حادثه گفت: در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز گذشته براثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو پارس در محور پاوه به سمت سه راهی جوانرود راننده و سرنشین آن در صحنه مصدوم شدند که برابر اطلاع واصله متاسفانه هر ۲ نفر به علت شدت جراحات وارده شب گذشته در بیمارستان فوت کرده اند.

شیری بیان داشت: این حادثه در جاده کفی توأم با سراشیبی محور پاوه به سمت سه راهی جوانرود و حد فاصل روستای ده لیلی روی داده که علت آن توسط کارشناس پلیس راه روانسر ناشی از عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ذکر شده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه  تصریح کرد: برابر گزارش این کارشناس با توجه به اینکه خودرو پس از انحراف به چپ از جاده خارج و بعد از آن با طی مسافت ۶۵ متر در حالت کشیدگی از یک تپه خاکی کم ارتفاع در حاشیه سمت چپ جاده بالا رفته و ۳۵ متر دیگر نیز پرتاب شده است، احتمال می رود راننده به قصد انجام یک سبقتِ بی محابا و با افزایش شتاب خودرو در جهت سرازیری به سمت چپ منحرف شده،  لکن به عللی مانند نزدیکی خودروهای مقابل موفق به اتمام موفقیت آمیز مانور سبقت خود نشده و ناچار به خروج از جاده شده  که اتفاقات بعدی روی داده است.

سرهنگ شیری افزود: مشاهدات چندین ساله کارشناسان پلیس راه از علل وقوع حوادث رانندگی در شهرستانهای شمال غربی استان، آنان را به این اتفاق نظر رسانده که در این مناطق فرهنگ «تند رانی» در میان بسیاری از رانندگان رواج دارد و این فرهنگ با شرایط جاده های کوهستانی و پر پیچ و خم و کم عرض این شهرستانها همخوانی ندارد و هر از چندگاه حوادث تلخی را رقم می زند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه در پایان گفت: پلیس راه استان با تشکیل دایره آموزش و فرهنگ سازی به صورت جدی در عرصه آموزش و اقناع رانندگان و سایر کاربران ترافیک استان در حال فعالیت است و از همه دست اندر کاران، نخبگان فرهنگ و آموزش عمومی و اهالی رسانه آن مناطق می خواهد توان و ظرفیت های مادی و معنوی خود را به یاری پلیس راه استان بیاورند.

منبع:mehr
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۶


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب