سرپرست فرمانداری ثلاث باباجانی:

دشت حر: علی اکبر اکبری سرپرست فرمانداری ثلاث باباجانی با بیان اینکه ۶ هزار نفر ساعت از بانوان این شهرستان آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند از فعال کردن شورای مهارت به منظور گسترش این آموزش ها در شهرستان خبر داد.

به گزارش دشت حر ، اکبری در خصوص نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال گفت: متاسفانه هم اکنون بسیاری از تحصیلکرده های دانشگاهی ما بیکارند و یکی از دلایل این موضوع نیز عدم دارا بودن مهارت کافی آنان است.

وی افزود: هم اکنون بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطوح بالای تحصیلی فاقد مهارتند و تنها از نظر علوم نظری به علوم رشته تحصیلی خود آگاهی دارند اما در مسائل کاربردی توان چندانی ندارند که این موضوع اهمیت نقش آموزش های کاربردی چون فنی و حرفه ای را می رساند.

سرپرست فرماندار ثلاث باباجانی تصریح کرد: با توجه به اینکه رشته های فنی و حرفه ای،اغلب رشته های مهارتی و کاربردی است می تواند در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر جامعه دانشگاهی در کنار تحصیلات،آموزش مهارتی نیز ببینند می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند و قطعا آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال افراد جویای کار از هر قشری موثر است.

اکبری در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه به کار گیری آموزش های مهارتی برای کمک به ایجاد اشتغال در شهرستان ثلاث باباجانی گفت: البته من تازه به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان قبول مسئولیت کرده ام اما دوستان دیگر اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده اند.

علی اکبر اکبری در ادامه گفت: در گذشته در شهرستان ثلاث باباجانی بحث آموزش های مهارتی جایگاه آنچنانی نداشت اما خوشبختانه طی سال های اخیر این موضوع در شهرستان مطرح بوده و هم اکنون طبق آمار حدود ۶ هزار  نفر ساعت از بانوان این شهرستان در این رابطه آموزش دیدند و کمیته امداد شهرستان نیز تسهیلاتی را به آنان اعطا کرده است.

سرپرست فرماندار ثلاث باباجانی افزود: هم اکنون حتی بازار فروش محصولات این بانوان نیز از طریق رایزنی های صورت گرفته فراهم شده و می توانند تولیدات خود را در قالب صنایعی چون فرش،گیوه و…. به فروش برسانند.

وی گفت: هم اکنون در مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان مهارت های کاربردی دیگری چون تعمیر لوازم خانگی به علاقه مندان آموزش داده می شود و قطعا ما هم از این موضوع به عنوان زمینه ساز اشتغال پشتیبانی می کنیم.

علی اکبر اکبری در پایان از فعال کردن «شورای مهارت» شهرستان ثلاث باباجانی خبرداد و گفت: کارشناسان خوبی در این راستا وجود دارند که با بهره گیری از مشاوره های آنان سعی داریم حمایت های لازم را در جهت گسترش آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان به عمل آوریم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۷


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب