امام جمعه پاوه:

دشت حر: ماموستا ملا قادر قادری امام‌ جمعه پاوه در خصوص صحبت‌های آقای شهاب نادری نماینده مردم اورامانات، علیه آقای مولوی عبدالحمید، گفت: شایسته بود آقای نادری نسخه کامل سخنان ایشان را می‌شنید، آنگاه سخن می‌گفت و نمی‌بایست آقای نادری این‌گونه صحبت می‌کرد و صحبتهای ایشان دیدگاه علما و مردم اورامانات نیست.

به گزارش دشت حر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌ جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در پنجمین جلسۀ ستاد وحدت پاوه که در مسجد قبا برگزار شد هر نوع صدقه و احسان را برای انسان مفید دانست و در این‌باره به حدیثی از پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند: در شب معراج فردی را به من نشان دادند که چهره بشاشی داشت؛ دلیل بشاشت او را پرسیدم، عرض کردند این فرد در دنیا، یک درخت مزاحم را بر سر راه مسلمانان قطع نموده است و خداوند اینچنین پاداش ایشان را داده است، پیام این حدیث رسول‌ الله (ص) این است که ما به هراندازه که توانایی داریم خیر و احسان کنیم تا چهره ما در روز قیامت شاداب و خندان باشد.

ایشان در ادامه به بگومگوهای بعد از زلزله اخیر اشاره کرد و بیان داشت: متأسفانه در دنیا سنت این است بعد از هر حادثه‌ ای بگومگو شروع می‌شود؛ مثلاً در قضیه زلزله اخیر، به جای تشویق و دعوت به همکاری، انواع حرف ‌و حدیث علیه دولت و مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی و روحانیون را شنیدیم که اکثراً اغراض شخصی و مسائل سیاسی و جناحی بودند.

امام‌جمعۀ پاوه سپس در خصوص سخنان آقای امام‌ جمعه کنگاور که گفته بودند خداوند انتقام رفراندوم کردستان عراق را از مردم کُرد گرفته، خاطرنشان کرد: بنده در خصوص سخنان امام‌ جمعه کنگاور دو بار صحبت کردم‌ و گفتم در این عصر چنین مطالبی در صورت صحت نمی‌تواند به مصلحت ملت و مملکت باشد.

وی اضافه کرد: بعد از سخنان بنده از دفتر حضرت آیت ‌الله علما امام ‌جمعه محترم کرمانشاه با بنده تماس گرفتند و گفتند: به این نتیجه رسیده‌ ایم که امام‌ جمعه کنگاور آن سخنان را نگفته است، بنده هم گفتم ایشان تکذیبیه­ ای بنویسد و اگر هم تکذیبیه نمی‌نویسد با بنده تماس بگیرد تا در نماز جمعه واقعیت را به مردم بگویم؛ لیکن ایشان نه ‌تنها تکذیبیه ننوشت؛ تماس هم نگرفت.

ماموستا قادری در ادامه به سخنان اخیر آقای مولوی عبدالحمید که در فضای مجازی دست ‌به ‌دست می‌گردد اشاره کرد و گفت: اخیراً شاهد بودیم که کلیپی از سخنان آقای مولوی عبدالحمید پخش شد که سبب ناراحتی مردم استان و منطقه گردید؛ چرا که احساس مردم این بود که به آن‌ها توهین شده است.

ایشان با بیان اینکه چیزی که در فضای مجازی منتشر شده، متأسفانه تکه‌ تکه و بریده‌ شده است؛ افزود: بنده فایل کامل سخنان آقای مولوی عبدالحمید را گوش دادم؛ اصل صحبت‌های ایشان با آیۀ ۴۲ سورۀ انعام انطباق داشت و برای امثال ما چیز غریبی نبود؛ با این‌ حال احتمال سوء استفاده از آن‌ها هم وجود داشت.

وی ادامه داد: سخنان آقای مولوی عبدالحمید، عمومی و اعلام کرده است این‌ حوادث و مصائب، تذکرات الهی هستند به بنی‌ آدم، تا آن‌هایی که دچار گناه می‌شوند مقداری تجدیدنظر کرده و توبه نمایند و در این میان مردم کرمانشاه را نیز خطاب قرار می دهند.

امام ‌جمعه پاوه همچنین در خصوص صحبت‌های آقای شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، علیه آقای مولوی عبدالحمید، گفت: شایسته بود آقای نادری نسخه کامل سخنان ایشان را می‌شنید، آنگاه سخن می‌گفت.

وی با بیان اینکه آقای نادری نمی‌بایست این‌گونه صحبت می‌کرد؛ افزود: صحبتهای ایشان دیدگاه علما و مردم اورامانات نیست.

ایشان با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همدلی هستیم، تصریح کرد: ما در ماه ربیع و مقدمه هفته وحدت هستیم و باید همه بکوشیم در کنار هم باشیم و جامعه را آرام و به فکر خدمت به زلزله‌ زدگان باشیم

امام‌ جمعه پاوه در پایان ضمن تشویق مردم خیّر به کمک به مردم زلزله‌زده، خاطرنشان کرد: ما به یاری پروردگار می‌خواهیم کاری اساسی در مناطق زلزله‌ زده انجام دهیم که برای مردم اورامانات مایۀ آبرو و عزت باشد و در این راه نیازمند کمک مردم هستیم تا ان­ شاء ­الله، یادگاری از خیرین منطقه اورامانات به‌ عنوان باقیات‌ الصالحات به‌ جای بگذاریم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۲۲:۴۱

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب