استاندار کرمانشاه خبر داد:

دشت حر: استاندار کرمانشاه: پیشنهاد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اورامانات هفته آینده به شورای عالی مناطق آزاد ارائه می شود تا در ادامه توسط دبیرخانه این مجموعه و کارگروه مربوطه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

به گزارش دشت حر ، نشست ویژه بررسی طرح امکان سنجی تشکیل منطقه ویژه اقتصادی اورامانات صبح امروز سه شنبه با حضور استاندار کرمانشاه،معاونین اقتصادی و عمرانی استاندار،فرمانداران شهرستان های ثلاث باباجانی،پاوه،جوانرود و روانسر برگزار شد.

استاندار کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای حدود۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است،البته نحوه تعاملات و مناسبات تجاری با اقلیم کردنشین این کشور با بخش عربی آن متفاوت است و هر کدام دارای ویژگی های خاص خود است.

رازانی افزود: یکی از برنامه های اصلی مدیریت ارشد استان بهره گیری مناسب از استعدادها و پتانسیل های مناطق مختلف کرمانشاه است،همچنین توجه به عدالت سرزمینی و منطقه ای از دیگر موضوعات مهمی است که باید در برنامه ریزی های کلان استان به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود که در این میان منطقه اورامانات از اولویت ویژه ای برخوردار است.

os2

این مدیر ارشد ادامه داد: منطقه اورامانات به سبب برخورداری از مرزهای فعال تجاری کاملاً مستعد ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی است و بر این مبنا کار مطالعاتی این طرح توسط مشاور انجام شده است.

استاندار کرمانشاه افزود: در نشست امروز ویژگی ها و مزیت های ۴ نقطه پیشنهادی در سطح شهرستان های اورامانات به لحاظ موقعیت جغرافیایی،راه های دسترسی و امکان ایجاد زیرساخت ها و دیگر مزیت ها مورد بررسی قرار گرفت و پس از بررسی های کارشناسی این مکان های پیشنهادی؛سه راهی بیاشوش با توجه به امتیازها و مزیت های بهتر،مورد تصویب قرار گرفت و سازمان های مربوطه نیز تعهدات لازم پیرامون تأمین آب،برق،گاز و تعهدات لازم را ارائه دادند.

رازانی در دنباله سخنانش از ارائه پیشنهاد رسمی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اورامانات در هفته آینده به شورای عالی مناطق آزاد خبر داد و گفت: این طرح پس از ارائه توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تصویب به هیئت دولت ارائه میشود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: طبق روال قانونی این طرح در مرحله نهایی باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد که در این زمینه تلاش می کنیم از ظرفیت های نمایندگان محترم مجلس استفاده کنیم.

این مدیر ارشد در ادامه،ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را یکی از راهکارهای مدیریت ارشد استان برای توسعه اورامانات دانست که با توجه به واقعیت ها و پتانسیل های موجود در نظر گرفته شده است.

رازانی در پایان گفت: مناطق ویژه اقتصادی از مزیت های و معافیت های گمرکی قابل توجهی در زمینه واردات و یا صادرات مجدد کالای تولید در این منطقه برخوردار است و همچنین سرمایه گذاری های صورت گرفته در این بخش تا ۱۳ سال از معافیت مالیاتی برخوردار است،همچنین ورود ماشین آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه اداری بدون عوارض گمرکی در این منطقه صورت می پذیرد.

منبع: روابط عمومی استانداری کرمانشاه

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۶:۵۱


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب