دشت حر: یداله شکری فرماندار شهرستان ثلاث‌ باباجانی به دلیل مسمومیت تعدادی از اهالی روستای شیخ‌ صله بر اثر استفاده از آب آلوده و کوتاهی‌های صورت گرفته از مردم این روستا عذرخواهی کرد.

به گزارش دشت حر ، یداله شکری در جلسه ستاد مدیریت مبارزه با کرونا شهرستان ثلاث باباجانی گفت: دستگاه های مسئول باید وظایف و مسئولیت های خود را به ویژه در جلوگیری از وقوع بحران به بهترین شکل ممکن انجام دهند تا خطری سلامتی مردم را تهدید نکند.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: هیچ گونه قصور و کوتاهی در زمینه سلامت مردم قابل اغماض و پذیرفتنی نیست و دستگاه های قضایی و بازرسی به بحران شیخ صله ورود کرده اند.

یداله شکری ادامه داد: هم اکنون بیش از ۴۰ روستای شهرستان زیر پوشش شبکه آب و فاضلاب قرار ندارد و ضروری است شرکت آب و فاضلاب نسبت به تحت پوشش قراردادن آنها اقدام و فرمانداری نیز همکاری لازم را خواهد داشت.

شکری اضافه کرد: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، شهرستان ثلاث باباجانی در آغاز بحران کرونا، در وضعیت قرمز قرار گرفت و انتظار می رود مردم شهرستان همچون گذشته با ستاد مدیریت کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: ساماندهی خوابگاه ها و به حداقل رساندن کلاس ها برای جلوگیری از تجمیع دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش و ممنوع بودن آیین های عزاداری و جشن از جمله موارد ضروری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

شکری با بیان اینکه مراکز عمومی موظف به رعایت دستورات بهداشتی و تداوم و حفظ فاصله گذاری اجتماعی هستند، تاکید کرد: هرگونه فعالیت ورزشی فقط با استعلام و کسب نظر از شبکه بهداشت و درمان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و عمومی خواهد بود.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در پایان گفت: مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی نیز موظف به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند و در صورت عدم رعایت، با آنها برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است که در جریان آلودگی آب روستای شیخ صله به فاضلاب در هفته گذشته بیش از ۳۲۰ نفر از مردم این روستا مسموم شدند که تعدادی از آنها در بیمارستان بستری شدند.

تاریخ انتشار مطلب:1399/06/23 - 18:57


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب