معاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:

دشت حر:معاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت:تعاونی های مرزنشین امانت دار مردم هستند اما اقدامات و عملکرد این تعاونی ها در استان مناسب نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دشت حر،مسعود شاکرمی امروز سه شنبه در کارگاه آموزشی تخصصی تعاونی های مرز نشین استان کرمانشاه که در محل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد،اظهار داشت:با توجه به تکلیف شورای ساماندهی مبادلات مرزی در خصوص ارائه آموزش به اتحادیه و شرکت های تعاونی مرزنشین و وظیفه ای که بر عهده اتاق تعاونی های مرزنشین نهاده شده این جلسات آموزشی جهت ارائه راهکارهای مناسب برگزار می شود و همه مرزنشینان موظف به شرکت در کارگاه ها هستند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش مرزنشینان در استان کرمانشاه افزود:مرزنشینان باید خود را پای بند به قانون بدانند و از آنجا که امور بازرگانی و تجارت را انجام می دهند باید از آموزش های لازم بهره مند شوند.

شاکرمی در ادامه هدف دولت از تشکیل تعاونی های مرزنشین را توجه به معیشت خانواده های این مناطق،بهبود وضعیت اقتصادی آنها و ماندگاری مرزنشینان در مناطق مرزی عنوان کرد.

وی با انتقاد از حضور اندک مسئولان تعاونی های مرزنشین در این جلسات و کارگاه های آموزشی،خاطر نشان کرد: ۲۹ شرکت تعاونی مرزنشین و یک اتحادیه در استان داریم و حداقل باید ۱۰۰ نفر در این کارگاه ها برای دریافت آموزش های لازم و بهبود وضعیت صادرات و واردات حضور می داشتند اما ۱۵ نفر در جلسه حضور دارند و این در حالی است که تعاونی های مرزنشین امانت دار مردم هستند اما اقدامات آنها مورد قبول دستگاه های نظارتی نیست و عملکرد مناسبی نداشته اند.

این مسئول در ادامه بیان کرد:بیش از ۱۷ سال از عمر تاسیس شرکت های تعاونی می گذرد و بر اساس قانون ارائه خدمات به مردم این مناطق مرزی بر عهده اتاق تعاونی است که باید جهت اشتغال جوانان مرزنشین تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

معاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تاکید کرد:تعاونی ها نباید ادعا کنند که یک میلیارد سرمایه گذاری کرده و زیان داده اند چرا که از خدمات گمرکی و معافیت های مالیاتی بهره مند هستند.

شاکرمی یاد آور شد:در استان کرمانشاه بیش از ۲۰۰ هزار نفر مررنشین داریم که سرنوشت تعاونی مرزی را به دست مسئولان این نهاد اجرایی داده اند و اگر آنها از مسئولیت پذیری و انجام خدمات امتناع کنند با جدیت پیگیری جهت انتصاب افراد شایسته برای مدیریت شرکت های تعاونی مرزنشین از سوی دستگاه های اجرایی اتخاذ خواهد شد.

وی گفت:اداره مالیات و گمرک،صنعت،معدن و تجارت و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی های متعددی برای برپایی کارگاه های آموزشی با توان و تخصص لازم را در دستور کار قرار داده اند لذا باید تعاونی های مرزنشین ملزوم‌ به شرکت در جلسات باشند.

منبع:MEHR
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۳:۱۶


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب