نماینده اورامانات:

دشت حر: نماینده مردم اورامانات در مجلس با یادآوری فعالیت دارای مجوز کولبرها، گفت: فعالیت کولبرها قانونی است و از وزارت کشور مجوز فعالیت دارند تنها مشکل بر سر عدم ساماندهی آنها است.

به گزارش دشت حر ، شهاب نادری درباره مشکلات کولبرها در نقاط مرزی غرب کشور، بیان داشت: در نقاط مرزی غرب کشور هیچ امکاناتی برای کسب درآمد این افراد که تعداد زیادی را تشکیل می دهند وجود ندارد لذا درآمدشان با کولبری به دست می آید.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که نباید به دنبال کولبرهایی رفت که دنبال یک لقمه نان جهت گذراندن معاش خود هستند بلکه باید در پی قاچاق‌ های سازمان یافته بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فعالیت کولبرها قانونی است و از وزارت کشور مجوز فعالیت دارند، تصریح کرد: مشکل اصلی بر سر عدم سازماندهی آنها است که باید وزارت کشور این وظیفه خطیر را انجام دهد.

وی با یادآوری حق مرزی در نظر گرفته شده برای مرز نشینان، افزود: بر این اساس مرزنشینان امکان وارد کردن کالاهایی را دارند که بر همین اساس کولبرها کالاهایی را وارد می کنند که البته از محل فروش آن مبلغی به عنوان عوارض به دولت پرداخت می شود اما مساله این جاست که مشخص نیست عوارض پرداختی در چه محلی هزینه می شود لذا پیشنهادمان آن است حسابی در خزانه ایجاد شود تا این عوارض در عمران جاده ها و روستاهای مرزی هزینه شود.

نماینده مردم اورامانات در پایان گفت: باید برای این معضل چاره اندیشی صورت گیرد زیرا اغلب این کولبرها جوانان تحصیلکرده ای هستند که به علت نبود شغل مناسب در منطقه، اقدام به کولبری می کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۲۲:۵۸

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب