امام جمعه ثلاث باباجانی:

دشت حر: ماموستا ملا احمد شیخی امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: قرآن کریم، کتاب زندگی و سعادت بشر است و نسل جوان ما باید این مهم را به خوبی درک کند.

به گزارش دشت حر، امام جمعه ثلاث باباجانی،  ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: قرآن کتاب زندگی و سعادت بشر است و نسل جوان ما باید این مهم را به خوبی درک کند.

ماموستا ملا احمد شیخی گفت: قرآن کلام خداوند متعال است و بی شک در کلام پروردگار چیزی جز رستگاری دیده نمی شود.

ماموستا شیخی بیان داشت: آنگونه که شایسته است قرآن کریم در بین ما مسلمین جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و از این کتاب تنها در مواقع ویژه ای استفاده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: زندگی ما باید یک زندگی سرشار از معنویات و داشته ها و دستورات قرآن کریم باشد، باید به آیه آیه قرآن کریم توجه کنیم و به آن عمل شود که سعادت نسل بشر در آن است.

ماوستا شیخی ادامه داد: قرآن، کتاب و منشور درست زندگی کردن است، سطر سطر این کتاب درس انسان بودن است، از سوی دیگر علومی در این کتاب وجود دارد که بعد از ۱۴ قرن انسان تنها به موفق به کشف بخش کوچکی از حقایق آن شده است.

این عالم اهل سنت دور شدن از قرآن را زمینه فلاکت و بدبختی جوامع اسلامی دانست و گفت: تاریخ نشان داده است که هرگاه مسلمین از قرآن به معنای واقعی دور شوند در گرداب مشکلات و معضلات بسیاری گرفتار می شوند و بالعکس هر زمان که انسان با قرآن انس واقعی داشته باشد، سعادت واقعی دنیا و آخرت نصیبش خواهد شد.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از مسئولان و متولیان امور مذهبی و فرهنگی درخواست داریم که آشنایی کودکان و دانش آموزان ابتدایی با قرآن را جزو امور مهم و اولویت دار خود قرار دهند، زیرا کودکان با توجه به فطرت پاکی که دارند بهتر می توانند مفاهیم و دستورات این کتاب را درک و بدان عمل کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۳


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب