در شهر تازه آباد ثلاث باباجانی

دشت حُر:عده ای از مغازه داران خیابان فاروق اعظم در شهر تازه آباد ثلاث باباجانی به بهانه اینکه این درختان مانعی برای کسب و کار و یا چشم انداز زیبای خانه هایشان تلقی می‌کنند اقدام به قطع آن کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دشت حُر،قدمت این درخت به حدود ۴۰ سال می رسید که در این اقدام ناپسند توسط تعدادی از کسبه خیابان فاروق اعظم در شهر تازه آباد ثلاث باباجانی قطع گردید.

در تمام دنیا در صورتی درختی قطع می‌شود که بر اساس تحقیقات بر مبنای اینکه درخت بیمار شده باشد و امکان سرایت بیماری به دیگر درختان وجود داشته باشد یا اینکه از داخل پوک شده و خطر افتادن درخت باشد که در این شرایط درخت را با مجوز شهرداری قطع می‌کنند نه یک شهروند.

شاید اگر نظارت و توجه کافی شورای شهر و شهرداری وجود داشت این اتفاق نمی افتاد که امیدواریم این اقدام چراغ سبزی برای نابودی بقیه این درختان که قدمتی به اندازه سن این شهر دارند نباشد.

02

گزیده سخنان مقام معظم رهبری با موضوع محیط زیست

((من گلایه‌اى که دارم از مجموع مسئولین،مسئله‌ى درخت و درختکارى و جنگل و این چیزها،این است که ما اینجا دانه دانه درخت میکاریم،اما صدها صدها و هزارها هزارها درخت در جاهایى که نباید قطع شود،بى‌جهت قطع میشود؛

این خیلى اشکال بزرگى است که وجود دارد. علاوه بر اینکه آبادى‌ها و سبزى‌هاى اطراف شهرها به غلط و به غصب در اختیار افرادى قرار گرفت که میخواستند از زمین سوء استفاده کنند و هنوز هم دارند میکنند و سبزى تبدیل شد به سیمان و آهن و اینها -که این یک مصیبتى براى شهرهاست -مجموعه‌ى جنگلى کشور هم مورد تهدید جدى قرار داشت و قرار دارد؛که باید جداً از آن جلوگیرى شود.

این،هم وظیفه‌ى دولت است،هم وظیفه‌ى مجلس است،هم وظیفه‌ى شهردارى‌هاست،هم وظیفه‌ى قوه‌ى قضائیه است؛هر کدام به نحوى باید جلوى پیشرفت این حرکت غلطى را که امروز متأسفانه در کشور ما وجود دارد،بگیرند)) 

پس از سخنان مقام معظم رهبری درباره حفاظت از محیط زیست دیگر کسی نمی‌تواند با هر بهانه‌ای درختان بی ‌زبان را قطع کند و ما هم از شهرداری و شورای شهر تازه آباد ثلاث باباجانی خواستاریم که فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه ی کار خود قرار دهند،سکوت نکنند و با جدیت اقدام و عمل لازم را در این خصوص انجام دهند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۲/۰۹ - ۱۳:۱۶
نویسنده : دویت
تاریخ : 20 اردیبهشت 1395
ساعت : 00:46:40

خواهشا پیگیری کنیدپربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب