همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص)

دشت حر:آیین جشن مبعث نبی مکرم اسلام و مراسم عمامه گذاری ۱۲ نفر از طلبه های علوم دینی اورامانات در پاوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دشت حر،در این مراسم که علما،مسئولان و اندیشمندانی از استان های آذربایجان غربی،کردستان،کرمانشاه و کردستان عراق حضور داشتند امام جمعه پاوه گفت:این روز مبارک که به اعتقاد اهل تشیع مبعث و به اعتقاد اهل سنت معراج پیامبر گرامی اسلام (ص) است را گرامی می داریم.
ماموستا ملا قادر قادری،به تاریخچه مراسم عمامه گذاری در مناطق کردنشین اشاره کرد و گفت:این آئین دینی قدمتی یک هزار ساله دارد و طلبه های مدارس علوم دینی ما بعد از چند سال تحصیل در حجره های مساجد درخواست اجازه می خواهند تا بتوانند به امامت جماعت در آیند،خطبه نماز بخوانند و فتوا صادر کنند.
امام جمعه پاوه،هدف از برگزاری این مراسم را در کنار عمامه گذاری و اجازه نامه حامل دو پیام دانست،اول اینکه به این عزیزان بگوئیم که دنیای اسلام امروز به دست نا اهلان و گروه های تندرو و افراطی همچون داعش در حال سوختن است.

0302

وی افزود:نقش و رسالت علما و روحانیان در این برهه حساس در راستای آگاهی بخشی،بصیرت افزایی و بیداری آحاد جامعه به ویژه جوانان بسیار مهم و حائز اهمیت است و اینکه با این برنامه و آئین ها اجازه ندهیم که جوانان ما به دنبال تبلیغات گروه های تندرو و افراطی بروند.
ماموستا قادری افزود:پیام دیگر این مراسم این است که به دشمنان اسلام بگوییم که ما در جمهوری اسلامی ایران در سایه لطف خداوند و عقلانیت علمای شیعه و سنی،بیداری مردم و در رأس همه،حکمت و درایت رهبری انقلاب در سال چندین مراسم در جهت حفظ وحدت و اعتلایی اسلام و تفاهم مسلمانان برگزار می کنیم.
امام جمعه پاوه اظهار امیدواری کرد،پیام این مراسم برای تمام نقاط کشور و کردستان عراق درس بصیرت،آگاهی،هوشیاری،وحدت و هم افزایی بین مسلمانان به همراه داشته باشد.
در ادامه این مراسم گروه های مولودی خوانی به اجرای برنامه پرداختند و در پایان مراسم عمامه گذاری ۱۲ طلبه انجام و اجازه نامه های رسمی تبلیغ و ارشاد به آنان تحویل شد.

منبع:IRNA

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۴


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب