دشت حر: مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳۷ لاله سرخ عرش نشین شهرستان ثلاث باباجانی با حضور مردم، مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳۷ لاله سرخ عرش نشین ثلاث باباجانی با حضور سردار عظیمی فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور، سردار باباجانی فرمانده تیپ انصارالرسول، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان، فرمانده سپاه پاوه و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سالن امتحانات ثلاث باباجانی برگزار شد.

در این  مراسم فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای جنگ و مدافع حرم و با تشکر از حضور گرم مردم ثلاث باباجانی، خانواده معظم شهدا و مدیران و مسئولین شهرستان بابت برگزاری و شرکت در این مراسمات، گفت: ما مدیون فداکاری مردم عزیزمان، ایثارگران، رزمندگان، جانبازان و شهدای گرانقدر و خانواده های معظم‌شان هستیم و باید یادوآره ها را به منظور یادآوری افتخارات این عزیزان برگزار کنیم و این ارزش ها را در فرهنگ مان جاری و ساری نگه داریم.

وی افزود: افتخار دارم از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با مردم بصیر و شجاع اورامانات آشنا شدم و سال های مدیدی با رزمندگان و فرزندان شایسته این مردم انجام وظیفه کردم.

این یادگار ۸ سال دفاع مقدس عنوان کرد: آنچه را که مهم است ما باید حفظ کنیم و برای نسل های بعدی منتقل کنیم همانا ایثار و فداکاری از خودگذشتگی شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

ثلاث باباجانی ۱۳۷ شهید تقدیم انقلاب و وطن کرده است

این فرمانده نظامی خاطرنشان کرد: منطقه ثلاث باباجانی نه تنها افتخار تربیت فرزندان شجاع و مومن و ایثارگر را دارد بلکه ۱۳۷ شهید را تقدیم انقلاب و وطن کرده است و همچنین تعداد زیاد شهید از سراسر کشور در این خطه به شهادت رسیده اند و در واقع می توان گفت این منطقه سند زنده ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان ما است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور بیان داشت: باید این رشادت ها به شیوه بسیار زیبا به نسل جدید انتقال داده شود تا گرفتار دام دشمنان نظام و انقلاب نشوند.

باید نسل جوان را از گذشته پدرانشان آگاه کنیم

سردارعظیمی یادآور شد: امروز جوانان ما تحت شرایطی که رسانه های دشمنان به وجود آورده اند به سختی می توانند به واقعیت ها پی ببرند و این نیاز همت بالا ما در این حوزه دارد و باید نسل جدید را از گذشته پدرانشان آگاه سازیم.

وی گفت: کسانی که امروز مدعی دموکراسی و حقوق بشر هستند به خاطر منافعشان دنیا را به آتش کشیده اند و آنها منابع ما را قبل از انقلاب در چنگ خودشان گرفته بودند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف  در غرب کشور افزود: قبل از پیروزی انقلاب بیش از ۵۰ هزار مستشار غربی بخصوص آمریکا در کشور مشغول کار بودند و کلیدی ترین جاها رو در دست داشتند و آنهای که خود دارای توحش بودند حق توحش را از ملت ایران می گرفتند.

مردم اروامانات خود مقابل منافقان ایستادند و شهید شدند

سردار عظیمی تشریح کرد:  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آنهایی که از روز اول انقلاب سیلی بزرگی از امام راحل و ملت ایران خوردند، دست به تفرقه زدند و از طریق مسائل مذهبی، قومی و نژادی وارد شدند اما دیدیم که چه شکست سختی خوردند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف در غرب کشور گفت: برای آنها به اورامانات آمدند گروه های منحله ای را تشکیل و از آنها حمایت کردند و آنان را به جان مردم انداختند اما خود همین مردم بر علیه شان ایستادند و شهدای عزیزی در این راه دادند.

سردار عظیمی گفت: در آن دوران استکبار بیکار ننشست و جنگ تحمیلی را علیه ملت ایران به راه انداخت و در تبلیغات خود ایران را محکوم می کرد اما شهدا و رزمندگان و ملت ایران در نهایت موفق شدند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امروز هم شاهد توطئه علیه کشورمان هستیم و آمریکا که ام الفساد جهان است در راس آنان است وهر روز بهانه و نقشه ای می کشند.

آیا مردم یمن که کشتار می شوند حقوقی ندارند؟

سردار عظیمی با اشاره به کشتار مسلمانان یمن توسط رژیم آل سعود، گفت: آیا امروز مردم یمن که ماه ها و سال ها است که توسط نیروها و تجهیزات آمریکایی و سعودی به آنها ظلم می شود آیا اینها حقوق ندارند و حقوق بشر برای اینها معنی ندارند؟ جریانات افراطی مذهبی و گروه های تکفیری را چه کسی بنیان گذاشته است؟ چه کسی پول و امکانات اینها را تامین می کند؟

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف گفت: شهدا در زمان خودشان راه را از چاه تشخیص دادند و در مقابل دشمن ایستادگی کردند و اکنون وظیفه من و شما دفاع و ادامه راه گرانقدر شهدا است و نسل جدیدمان را با راه نورانی شهدا آشنا کنیم و باعث افتخار ملت سرافراز و قهرمان ایران اسلامی باشیم.

راه شهدا جاودان است

فرمانده سپاه شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این مراسم با خیر مقدم خدمت مهمانان و خانواده های معظم شهدا گفت: راه شهیدان جاودان و ادامه خواهد داشت.

سرهنگ امیر حمزه خزایی از همکاری های ادارات شهرستان به ویژه فرماندار و امام جمعه شهرستان تقدیر و تشکر کرد و برگزاری این گونه مراسمات را از توفیقات الهی دانست که نصیب مجموعه بسیج شده است.

یاد شهدا ما را آرام می کند

در ادامه فرماندار ثلاث باباجانی با اشاره به اینکه ما هر چه داریم از شهدا داریم خاطر نشان کرد: ما همه سرباز امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم و در همه ی شرایط آمادگی دفاع از کیان کشور را داریم.

علی اکبر اکبری با گرامی داشت یاد خاطر شهیدان گفت : ۲۸ نفر از همرزمانم در دوران دفاع مقدس شهید شدند اما شهادت نصیب بنده نشد.

فرماندار ثلاث باباجانی در پایان افزود: گاهی اوقات وقتی فشار کاری آدم را خسته می کند این یاد شهدا است که آرامش می کند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۲ - ۲۱:۵۹

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب