معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی:

دشت حر: معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل بهار و رویش قارچ‌های طبیعی و خود رو در طبیعت و امکان مسمومیت هموطنان عزیز با قارچ‌های سمی، از مصرف این نوع قارچ ها خودداری کنید.

به گزارش دشت حر ، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان داشت: با توجه به فرارسیدن فصل بهار و رویش قارچ‌های طبیعی و خود رو در طبیعت و امکان مسمومیت هموطنان عزیز با قارچ‌های سمی، معاونت امور بهداشتی از ۱۵ اسفند ماه ۹۷ اقدام به آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم جامعه در خصوص پیشگیری از مسمومیت با قارچ سمی کرد.
وی با اشاره به برگزاری ۱۴ جلسه هماهنگی در مراکز بهداشت شهرستان‌های تابع اظهار داشت: ۲۰ مورد هماهنگی با سایر سازمان‌ها در شهرستان‌های تابعه جهت جلب مشارکت آنان از جمله بخشداری‌ها و سازمان تاکسیرانی و  نصب ۴۴ تخته بنر در معابر عمومی و پر تردد تولید و توزیع ۳۵ هزار برگ بروشور آموزشی شده از اقدامات پیشگیرانه حوزه بهداشت است.
شکیبا تصریح کرد: ۳۲ هزار سفیر سلامت خانوار و ۱۵ هزار سفیر سلامت دانش آموز نیز برای جلوگیری از مسمومیت با قارچ آموزش دیدند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در پایان گفت: از عموم مردم درخواست می‌کنم با توجه به شدت مسمومیت با قارچ‌های سمی از مصرف هرگونه قارچ که به صورت فله ‌ای توزیع می‌شود خودداری کنند و در طبیعت هم از دست زدن و مصرف قارچ‌های طبیعی بپرهیزند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۸:۲۱


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب