دشت حر: مشکلات بخش مرزی ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی با حضور جمعی از مدیران استان کرمانشاه در استانداری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دشت حر ، مردم ازگله در نامه ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی به مشکلات این بخش محروم شدند و این نشست در راستای اجابت به این خواسته به ریاست بهرام سلیمانی مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کرمانشاه و جمعی از مدیران کل استان برگزار شد.

نبود جایگاه سوخت در ازگله اولین موضوعی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته بخشدار ازگله نزدیکترین جایگاه پمپ بنزین به این شهر در فاصله ۲۲ کیلومتری و در شهرستان سرپل ذهاب قرار دارد که مردم برای تامین سوخت خودروهایشان باید ۴۴ کیلومتر رفت و برگشت را طی کنند.
نماینده شرکت پخش فرآورده های نفتی استان کرمانشاه در این باره گفت: اگر بخش خصوصی بخواهد در شهر ازگله برای احداث جایگاه سوخت سرمایه گذاری کند، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

دومین خواسته مردم ازگله از رییس‌ جمهوری رسیدگی به وضعیت جاده های این بخش بود.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در این باره گفت: از دوران جنگ تحمیلی تاکنون هیچ اقدامی برای آسفالت، تعمیر، تعریض و رفع پیچ های خطرناک بخش ازگله نشده است.
علی اکبر اکبری افزود: با همت استانداری از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری امسال ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی راه های ازگله اختصاص یافته که امیدواریم اداره کل مسکن و شهرسازی استان کرمانشاه با اولویت ویژه ای به ساخت و مرمت راه های این بخش اقدام کند.

دفع غیربهداشتی فاضلاب شهر ازگله از دیگر مشکلاتی بود که در این نشست مطرح شد.

گفته می شود فاضلاب شهر ازگله هم اکنون در معابر عمومی رها می شود که این مساله سلامت مردم منطقه را به خطر انداخته است.
نماینده شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه نیز در این نشست عنوان کرد: با توجه به اینکه وضعیت تبدیل ازگله از روستا به شهر هنوز رسما به آنها اعلام نشده بنابراین نمی توانند برای رفع مشکل فاضلاب این بخش اقدامی انجام دهند.
سلیمانی از نمایندگان شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری استان کرمانشاه خواست برای رفع مشکل فاضلاب شهر ازگله پیشنهادهای خود را به استانداری ارائه کنند تا به وزارت نیرو منتقل شود.
قطعی مداوم خط های تلفن های ثابت و همراه و ضعف شدید خدمات اینترنتی یکی دیگر مشکلات این بخش بود که نماینده شرکت مخابرات کرمانشاه قول داد این مشکل را به سرعت پیگیری خواهد کرد.
گازرسانی به این بخش و افزایش سهم آب زمین های کشاورزی ازگله از محل طرح آبی گرمسیری از دیگر خواسته های مهم مردم ازگله بود که مورد رسیدگی قرار گرفت.
در پایان این جلسه سلیمانی مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کرمانشاه از نمایندگان ادارات و دستگاه های اجرایی خواست برای حل مشکلان بخش ازگله، راهکارهای خود را به صورت مکتوب به استانداری کرمانشاه اعلام کنند.
لازم به ذکر می باشد بخش ازگله بیش از هشت هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۲۲:۵۳


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب