دشت حر: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در نامه‌ ای به مقام معظم رهبری خواستار لغو واگذاری پالایشگاه کرمانشاه شدند.

به گزارش دشت حر ، متن این نامه به شرح زیر است:

 

محضر مبارک حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

 

با تحیات الهی و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و آرزوی صحت و سلامت برای حضرتعالی، درخصوص واگذاری خلاف قاعده و مشکوک پالایشگاه نفت کرمانشاه به بخش خصوصی توسط سازمان خصوصی سازی نظر مبارک رهبر عظیم الشأن را به موارد زیر و دلایل برای عدم واگذاری معطوف می داریم:

۱) ۹۰ هکتار زمین پالایشگاه وقفی می باشد که سازمان خصوصی سازی بدون کسب مجوز از اداره کل اوقاف مبادرت به واگذاری آن نموده است که حدود ۴۲ هکتار زمین مذکور کاربری مسکونی می باشد.

۲) پالایشگاه بزرگ کرمانشاه دومین پالایشگاه کشور بعد از پالایشگاه آبادان است که در سال ۱۳۹۳ به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان قیمت گذاری و در سال ۱۳۹۵ به مبلغ ۱۷۹ میلیارد تومان قیمت گذاری شده اما به ۲۱۰ میلیارد تومان به بخش خصوصی فروخته شده است.

۳) مبلغ بسیار ناچیز و واگذاری به یک سوم قیمت کارشناسی

۴) عدم اهلیت خریدار با توجه به سوابق بدهی ایشان به بانک‌ها و عدم سابقه مدیریت یا سهامداری در پالایشگاه‌های کشور و عدم قیمت‌گذاری صدها قلم از اموال منقول و غیرمنقول پالایشگاه

۵) در مصوبه و مجوز تأسیس پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه، بر اساس مصوبه دولت محترم سهمیه نفت پالایشگاه فعلی بایستی در اختیار پالایشگاه آناهیتا قرار گیرد.

۶) واگذاری پالایشگاه باعث اعتراضات گسترده مردم، نمایندگان محترم حضرتعالی در استان و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه قرار گرفت، چرا که با توجه به رتبه اول بیکاری استان کرمانشاه در سطح کشور قطعا این واگذاری باعث تشدی بیکاری و سرگردانی کارکنان و کارگران پالایشگاه در آینده نزدیک می گردد.

لذا با عنایت به عرایض فوق الذکر از محضرتان استدعای عاجزانه داریم امر فرمایید نسبت به توقف واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی اقدام عاجل به عمل آورند.

 

با احترام

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۳

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب