امام جمعه ثلاث باباجانی:

دشت حر: امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: خشم ملت مسلمان ایران و سپاه پاسداران از اقدام تروریستی داعش در تهران تا هفته‌ های آینده به منصه ظهور می‌رسد و نام داعش در آینده نزدیک به فراموشی سپرده می‌شود.

ماموستا ملا احمد شیخی در گفت و گو با خبرنگار دشت حر ، با بیان اینکه بنده و جامعه اهل سنت به شدت حملات تروریستی داعش را در تمام جهان به ویژه در کشورهای اسلامی و مرقد امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی محکوم می‌کنیم، اظهار داشت: با توکل به خدا خشم ملت مسلمان ایران و سپاه پاسداران از اقدام تروریستی داعش در تهران تا هفته ‌های آینده به منصه ظهور می‌رسد و نام داعش در آینده نزدیک به فراموشی سپرده خواهد شد.

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه داعش و نیروهای تکفیری با این حرکات تروریستی درصدد ریختن آبروی اسلام در بین جهانیان است، گفت: این قتل، خونریزی و عملیات انتحاری تروریستی داعش به نفع سیاست‌های کفار، منافقین و دشمنان جهان اسلام تمام می‌شود.

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: واقعیت این است که این کشتار، خونریزی‌ها و ترور در هر جای دنیا به شدت محکوم و این جنایت‌ها بر خلاف شرع و اسلام است و داعش با این عملیات انتحاری درصدد خنجر زدن به قلب مسلمانان است.

ماموستا شیخی عنوان کرد: مستکبران به دنبال این هستند که با به وجود آوردن شرایط ناامنی و ترور در بین کشورهای اسلامی و منطقه تسلط خود را بر این کشورها نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان نظامی اسلامی با به وجود آوردن این شرایط ناامنی و ترور خواهان این هستند که منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی را نا امن جلوه دهند، خاطرنشان کرد: این دشمنان می‌خواهند نشان دهند که شرایط امنی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در کشورهای اسلامی فراهم نیست و این کشورها باید به منظور دفاع از خود به فکر خرید تسلیحات و ادوات نظامی پیشرفته از آمریکا باشند.

امام جمعه ثلاث باباجانی در ادامه گفت: از تمام مسلمانان جهان درخواست داریم در برابر تروریسم که منشأ آن از استکبار جهانی و آمریکا سرچشمه می‌گیرد متحد شوند.

ماموستا ملا احمد شیخی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه اظهار کرد: حمله موشکی سپاه به داعش حرکتی مثبت و مایه خوشحالی و دلگرمی برای همه مسلمانان بود و در ایران و سراسر جهان بازتاب خیلی مؤثر و مفیدی داشت.

ماموستا شیخی با بیان اینکه به نظر بنده داعش در مرز نابودی قرار گرفته و تا هفته‌های آینده نامی از داعش باقی نخواهد ماند و دیگر نمی‌توانند حرکتی انجام دهند، افزود: با حمله موشکی سپاه، استکبار جهانی و حامیان آمریکا در منطقه به ‌خوبی متوجه شدند که توان و اقتدار نظامی ایران برای دفاع از کشور و مردم بی‌نظیر است.

وی گفت: داعش دیگر نمی‌تواند حرکتی دیگر انجام دهد اما اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند به طور قطع متوجه حملات کوبنده ‌تری می‌شوند که برایشان جبران ‌ناپذیر خواهد بود.

ایشان با اشاره به اینکه داعش ترکیبی از اخلال‌گران، سودجویان، فرصت‌طلبان، مخربان و ترویست‌های جهان است، گفت: این نیروهای تکفیری ربطی به یک کشور، جهان اسلام، قوم کرد، عرب و فارس ندارد زیرا همه فرصت ‌طلبان، جنایتکاران، متواریان و قاچاقچیان جهان از کشورهای مختلفی از جمله اروپا، فرانسه، کشورهای عربی در یک جا جمع شدند و داعش ترکیبی از همه اینها است.

امام جمعه ثلاث باباجانی با بیان اینکه امروز همه علمای برجسته دنیا از اهل سنت و شیعه علیه نیروهای تکفیری داعش به قیام برخاسته ‌اند، اظهار کرد: این علما و بزرگان؛ داعش را از بدو تأسیس آن محکوم کردند و امروز نیروهای کرد چه در عراق و سوریه در صف اول مبارزه فیزیکی و مسلحانه با نیروهای داعش قرار دارند و با توکل به خدا تا هفته‌ های آینده اسمی از داعش در روی کره جغرافیایی زمین وجود نخواهد داشت.

ماموستا ملا احمد شیخی با اشاره به اینکه آخرین تلاش مذبوحانه تروریستی داعش در ایران نیز همان عملیاتی بود که در تهران انجام دادند که چندین سال بود بر روی این عملیات مهره‌گذاری و برنامه ‌ریزی انجام داده بودند، بیان داشت: داعش این هزینه سنگین را متحمل شده بود تا به دنیا بگوید جمهوری اسلامی ایران امنیت ندارد و در تیررس داعش قرار دارد اما خوشبختانه کاری از پیش نبرد و با خشم جهانی و به خصوص با خشم جهان اسلام روبه ‌رو شد و این خشم تا هفته‌ های آینده به منصه ظهور می‌رسد.

ماموستا شیخی حمله موشکی سپاه را به مواضع داعش در سوریه حاوی چند پیام مهم به خصوص برای اهل سنت و کردها دانست و گفت: داعش در این حمله تروریستی اخیر می‌خواست بگوید که کردها را تحریک کرده تا برعلیه امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران دست به اقدامات تروریستی بزنند و نشان دهد که نیروهای داخلی ایران با یکدیگر درگیر هستند، ایران از داخل مشکل دارد و توپ را داخل میدان ما بیاندازند.

وی تصریح کرد: اما حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در منطقه دیرالزور سوریه توپ را در داخل زمین دشمن و داعش انداخت و پیام این حمله به داعش این بود که ملت مسلمان ایران علیه نظام نیستند.

ایشان با اشاره به اینکه حمله موشکی سپاه جواب دندان شکنی به توطئه‌های داعش داد، عنوان کرد: زیرا موشک ‌ها منطقه استراتژیک و جایگاه تسلیحات داعش را نشانه گرفت و در واقع پیام مثبتی برای همه بود که اگر تروریست ‌ها بخواهند به این اقدامات دست بزنند نتیجه سنگین‌تری متقبل خواهند شد.

امام جمعه ثلاث باباجانی در پایان با بیان اینکه شکی در این نیست که این آخرین اقدام داعش در ایران خواهد بود، گفت: از ابتدا هم به قول مقام معظم رهبری این اقدام آنها کور و ترقه ‌بازی بود زیرا مجلس جایگاه دیدار عمومی مردم با نمایندگان بود و داعش به فکر خود یک پایگاه امنیتی و حساس را زده و این کار تروریست‌های داعش نه ارزش میدانی و نه ارزش مذهبی برای آنها داشت و تنها موجب بدنامی بیشتر آنها در بین اذهان جهانیان شد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۱:۲۵


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب