امام جمعه پاوه :

دشت حر: ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه در نشست بصیرتی،سیاسی تیپ انصار جوانرود،با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم،گفت: نباید مردم را فراموش کنیم،چون اگر قدرت،عزت و توانی داریم به‌واسطه پشتیبانی مردم است و لذا اگر مردم گله‌ای هم دارند باید آن را بپذیریم.

به گزارش دشت حر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه ؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در نشست بصیرتی،سیاسی کارکنان تیپ انصارالرسول که با محوریت وحدت برگزار شد،ذات برگزاری چنین جلساتی را مبارک و سبب خیر و نزدیکی و وحدت و تعامل بیشتر دانستند و گفتند: در این لحظه که صاحبان مذاهب و اقوام و نژادهای مختلف در شمال،شرق،غرب و جنوب مرزهای ایران باهم درگیرند و دارند خون همدیگر را می‌ریزند و مراکز مذهبی یکدیگر را تخریب می‌کنند و جبهه و سنگر علیه یکدیگر مستحکم می‌نمایند،این نوع نشست‌ها که سبب نزدیکی شیعه و سنی است،حتی اگر در آن مطلبی هم بیان نشود سبب خیر است.

ایشان با استناد به آیات قرآن،پیروان پیامبر اسلام را به سه دسته تقسیم کردند و اظهار داشتند: گروه اول مهاجرین،گروه دوم انصار و گروه سوم نیز کسانی هستند که بعد از این دو گروه به‌عنوان پیروان آئین اسلام و مطیعان رسول گرامی در زمین زندگی می‌کنند و کارشان ذکر خیر و تجلیل و تقدیر از دو گروه اول است که زمینه را مهیا و جاده را برای آنان همواره نموده‌اند.

ma2

باید قدر سلف خود را بدانیم

ماموستا قادری خاطرنشان کردند: هر قومی که قدر سلف خود را بداند آن قوم موفق،عزیز و پیروز است،ما اگر از سلف خود تقدیر کنیم عزت خویش را افزوده‌ایم و هرکس که قائل به زحمات پیشینیان خود نبوده و ارزش و احترام برای سلف نداشته باشـــد باید به حالش گریه کرد.

به قول شاعر پارسی گوی:

هر ملتی که قدر بزرگان خود شناخت          افـــزود نزد اهل خرد اعتـــبار او

ور زانکه برد خدمت پیشیــنیان زیاد          باید که گریه کرد بر احوال زار او

اگر هشیار نباشیم در دام شعارهای عجیب دنیای کنونی می افتیم

امام‌ جمعه پاوه در ادامه به سخن یکی از فلاسفه عرب اشاره کردند و بیان کردند: این دانشمند عرب می‌گوید: بنده روی شر مطالعه داشته و دقت نموده‌ام تا بتوانم خود و دوستانم را از شر حفظ نمایم.

وی افزودند: امروزه در اطراف ما هم به نام دین و مذهب شعارهای عجیب‌ و غریبی مطرح می‌شود و اگر هوشیار نباشیم در دام این نوع شعارها قرار خواهیم گرفت،همچنان که تعدادی از جوانان ما فریب این شعارها را خوردند و خود را در دامن دیگران انداختند و فتنه‌ای شدند برای خود و دیگران.

ma3

ایشان به لزوم زمانه شناسی اشاره کردند و ضمن قرائت حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام (ص)،عنوان کردند: رسول گرامی اسلام (ص) که کلام گهربارش برای ما درس است،می‌فرماید: الهی به کسانی که زمانه شناس و زبانشان،زبان مقبول و دعوتشان،دعوت پسند است رحم کن؛زیرا با زبانشان خیر به مردم تحویل می‌دهند و اهل ایستادگی و مقاومت هم هستند.

در عصر پیچیده کنونی،شناخت جریانات حاکم ضروری است

ماموستا قادری در ادامه به پیچیدگی عصر حاضر اشاره کردند و گفتند: عصر ما عصر عجیبی است؛ازیک‌طرف عصر انفجار علوم و صنعت و فنّاوری و پیشرفت سرسام‌آور علوم مختلف و دست یافتن به سلاح‌های مدرن و از طرفی دیگر هم عصر فوضی و ناامنی و جنگ و اختلاف و تفرقه و برادرکشی است.

وی تصریح کردند: در این عصر پیچیده،آشنایی با جریانات حاکم و خود را حفظ نمودن در مقابل این فتنه‌ها و اختلافات امری مهم است و اجر دنیوی و اخروی دارد.

ایشان بدترین فتنه این عصر را فتنه داعش عنوان کردند و گفتند: بدترین فتنه عصر ما فتنه داعش است که به نام دین و مذهب و دفاع از اسلام شروع شد و باعث بروز هزاران مشکل برای اسلام گردید و ۱۰۰ سال بیداری و حرکت اسلامی را در خاورمیانه عقب انداخت.

ma4

اگر قدرت و عزتی داریم،به واسطه پشتیبانی مردم است

امام‌ جمعه پاوه در پایان به مشکلات اقتصادی و گرانی اشاره کردند و گفتند: امروزه وضعیت بد اقتصادی سبب شده است که بسیاری از جوانان ما بیکار و در فقر به سر می‌برند.

وی افزودند: نباید مردم را فراموش کنیم؛چون اگر قدرت و عزت و توانی داریم به‌ واسطه پشتیبانی مردم است و لذا اگر مردم گله‌ای هم دارند باید آن را بپذیریم،زیرا تا مردم اعتراض نکنند،نمی‌توانیم در راستای فکر آن‌ها قدم برداریم.

ایشان در خاتمه از زحمات سربازان و افسران و فرماندهان حاضر در جلسه تشکر و تقدیر نمودند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۸/۲۳ - ۲۳:۴۳


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب